Kampania wyborcza dopiero się rozpoczęła, a my już teraz musimy przeprosić i sprostować podane przez nas informacje.

Po raz pierwszy daliśmy się wprowadzić w przysłowiowe „maliny” i uwierzyliśmy w opublikowane przez pana Krzysztofa Knopa informacje.

Twierdził on w swoim wpisie na facebooku, że burmistrz Ludew ma nie otrzymać poparcia szydłowieckich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także prawdopodobnie Platformy Obywatelskiej.

Zbyt szybko opublikowaliśmy te informacje nie weryfikując ich uprzednio.

Tuż po naszym artykule Echo Dnia opublikowało artykuł w którym cytują Adama Włoskiewicza wicestarostę szydłowieckiego, przewodniczącego PSL w powiecie szydłowieckim, który stwierdził że jego ugrupowanie nie wystawi swojego kandydata w wyborach na burmistrza.

Zastanawiamy się nad poparciem obecnego burmistrza w zbliżających się wyborach – dodał w rozmowie z Echem Dnia Adam Włoskiewicz.

My wykonaliśmy telefon do przewodniczącego szydłowieckiej Platformy Obywatelskiej Piotra Adamskiego, który stwierdził, że przypuszczenia Krzysztofa Knopa są „wyssane z palca”. W rozmowie telefonicznej Adamski zapewnił nas, że Platforma Obywatelska nie wystawi w wyborach na burmistrza Szydłowca swojego kandydata. Dodał, że swoje poparcie przekazują burmistrzowi Arturowi Ludwowi.

Jeszcze raz przepraszamy wszystkich czytelników za błędne informacje i obiecujemy weryfikować wszystkie doniesienia przedwyborcze u źródeł. Włączamy wyższy poziom czujności!

Dla tych, którzy nie zdążyli zapoznać się z treścią wpisu Krzysztofa Knopa na który cytowaliśmy w poprzednim artykule publikujemy poniżej screena: