W skrócie zapytanie, które zostało wysłane do burmistrza wyglądało tak:

– czy to prawda, że komendant SM został zwolniony? kto będzie nowym komendantem? kto pełni obecnie obowiązki komendanta SM? jaka przyszłość czeka Straż Miejską w Szydłowcu?

Burmistrz odpowiedział:

„Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące Pana Komendanta Straży Miejskiej Zbigniewa Sobierajskiego informuję, że Pan Zbigniew Sobierajski jest w trakcie wypowiedzenia umowy o pracę do 28 lutego 2015r. (obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim), pełnienie obowiązków Komendanta Straży Miejskiej zostało powierzone Panu Krzysztofowi Boruniowi.”

Wnioskując jednak z samego faktu zwolnienia i słów jakie wypowiedziała o Straży Miejskiej podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radna Dorota Jakubczyk, można spodziewać się w Szydłowcu likwidacji Straży Miejskiej, lub jakiejś zdecydowanej redukcji. Czas pokaże jakie będą nowe kroki włodarzy.

W tym samym mailu zadane było również pytanie o plotki dotyczące innych zwolnień, czy to prawda, kto i dlaczego ewentualnie zostanie zwolniony. Sytuacja wydaje być się nierozstrzygnięta, więc stosowna była odpowiedź burmistrza mówiąca o tym, że nie właściwe byłoby informowanie w pierwszej kolejności mediów w takiej sprawie.

„Jeśli chodzi o dalszą część Pańskiego pytania to nie znam takiego modelu zarządzania zasobami ludzkimi, gdzie o jakichkolwiek zmianach personalnych, czy organizacyjnych w pierwszej kolejności informuje się media.”

fot. dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego