24 kwietnia Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zakwalifikował do dofinansowania projekt Gminy Szydłowiec w ramach programu resortowego MALUCH – edycja 2015.

Inwestycja planowana jest na działce nr 970/2 w Szydłowcu, przy ulicy Kościuszki 225. Dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie gruntownego remontu budynku w celu przystosowania pomieszczeń do pełnienia funkcji żłobka dla 22 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do lat 3. Jest to kolejne, po wprowadzeniu tzw. „gminnego becikowego”, prorodzinne przedsięwzięcie podejmowane przez samorząd Gminy Szydłowiec.

Zarówno statystyki demograficzne jak i informacje które pozyskałem od kierowników placówek oświatowych, a także informacje płynące bezpośrednio od rodziców wskazywały, że potrzeby w zakresie fachowej opieki nad dziećmi do lat 3 w naszej gminie są bardzo duże. Młode mamy wykazują potrzebę realizacji zawodowej i szybkiego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, a brak żłobka w naszej gminie zmuszał kobiety do pozostawania w domu. Teraz to się zmieni i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem już w IV kwartale 2015 roku oddamy do użytku miejsce przyjazne dla maluchów – poinformował Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Ze względów ekonomicznych gmina nie byłaby w stanie w najbliższym czasie zrealizować inwestycji polegającej na przystosowaniu obiektu do pełnienia funkcji żłobka z własnych środków. Dofinansowanie w ramach programu resortowego MALUCH daje nam taką możliwość. Kwota przyznanej dotacji wynosi 840.000,00 zł – dodał Burmistrz Szydłowca.