Fundacja „Jest jeszcze na Ciebie czas” im. Andrzeja Siewierskiego poinformowała dziś na swoim fb o tym, że dokładnie 15 lat temu nagrany został utwór „Buty czerwone”.

Piosenka nagrana w tym momencie w którym Andrzej Siewierski lider zespołu Azyl P. bardzo poważnie myślał o wielkim powrocie zespołu na scenę. Niestety jego plany przerwała tragiczna śmierć w grudniu 2007 roku. Nagranie zostało zrealizowane w studiu u Krzysztofa Maszota.

W całej Polsce znana jest „Mała Maggie”, „Och, Lila” czy „Chyba umieram”, ale każdy fan Azylu P. zna również „Buty czerwone”. Są tacy, którzy właśnie ten kawałek uznają za najlepszy. Wielu uważa, że jeszcze chwila cierpliwości Andrzeja i Azyl P. dzięki „Butom czerwonym” mógł znowu być na szczycie.

Po śmierci Andrzeja zespół Azyl P. nadal nie pozwala o sobie zapomnieć. Staraniem Dariusza Grudnia organizowane są koncerty „Rock na Zamku” na które zapraszani są przeróżni wykonawcy. Zespół nagrał nowy utwór „Co ja wiem” z Maciejem Silskim na wokalu. W studiu Programu 3 Polskiego Radia zrealizowany został natomiast koncert, który został wydany na płycie i trafił do empików w całej Polsce.

Azyl P. gra i nadal trwa w świadomości swoich fanów.

Poniżej przypominamy Wam „Buty czerwone”, a także kilka coverów tego utworu: