Modlitwa na cmentarzu żydowskim, panel dyskusyjny oraz nabożeństwo Słowa Bożego – tak będą wyglądały centralne obchody Dnia Judaizmu, które odbędą się 17 stycznia w Szydłowcu i Radomiu. Wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem: „Szalom, pokój – dar Boga”.

17 stycznia o godzinie 10.00 na cmentarzu żydowskim w Szydłowcu rozpocznie się nabożeństwo z udziałem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka i Naczelnego Rabina Rzeczypospolitej Polskiej Michaela Schudricha.

Tego samego dnia w zamku szydłowieckim o godzinie 11.30 rozpocznie się panel dyskusyjny „Pokój jako dar od Boga”, który poprowadzi prof. Jan Grosfeld UKSW. Wezmą w nim udział: Icchak Rapoport – Rabin Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie, Dawid Szychowski – Rabin Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Łodzi, prof. Andrzej Porębski – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych i ks. Grzegorz Michalczyk – wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski.

O godzinie 16.30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Będzie jemu przewodniczyć i słowo wygłosi kard. Grzegorz Ryś – przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski. Zostanie także odtworzone słowo Rabina Michaela Schudricha.

Info i foto: Katolicka Agencja Informacyjna