Osobny artykuł portal Nasz Szydłowiec poświęcił kandydowaniu z listy Platformy Obywatelskiej – Anity Gołosz, obecnie przewodniczącej Rady Powiatu w Szydłowcu. Anita Gołosz startuje do Sejmu RP z 6 pozycji w okręgu radomskim, okręgu nr 17. 

W tym samym okręgu mamy jeszcze trzech kandydatów ziemi szydłowieckiej. 

Z listy Prawa i Sprawiedliwości startuje Agnieszka Górska, obecnie radna sejmiku województwa mazowieckiego. Szefowa powiatowych struktur PiSu. W wyborach parlamentarnych próbuje się po raz drugi. 

Kandydatem do Sejmu RP jest również wicestarosta powiatu szydłowieckiego Roman Woźniak, który niegdyś piastował funkcję starosty naszego powiatu. Roman Woźniak to rolnik, startujący z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z pozycji nr 11. 

Wymieniona trójka to znani mieszkańcom powiatu szydłowieckiego samorządowcy, najmniej znana jest czwarta osoba kandydująca z naszego regionu. Mowa o Milenie Bazylewicz, pochodzącej z Gąsaw Rządowych. Do tej pory nie wykazywała się ona żadną aktywnością na niwie samorządowej. W wyborach do polskiego parlamentu startuje z listy partii KORWiN, z pozycji nr 15. 

A na kogo Wy będziecie głosowali?