Podczas dyskusji pojawiły się głosy, aby dla przykładu najpierw wprowadzić kadencyjność u posłów, senatorów czy radnych. Obecni włodarze apelowali o poszanowanie demokracji w tym przypadku.

Według Andrzeja Kosztowniaka, prezydenta Radomia, celem ostatnio prowadzonych w Polsce dyskusji staje się odwołanie władz samorządowych, a nie poprawienie jakości ich funkcjonowania.

– A powinno się zmierzać do eliminacji patologii – podkreślił.

Zdaniem prezydenta Radomia środowisko osoby, która sprawuje władzę samorządową przez kilka kadencji może być korumpowane, ale nie musi. Nie zależy to od tego, jak długo ktoś sprawuje funkcję, a poza tym – jak przypomina Kosztowniak – są od badania takich przypadków konkretne organy państwowe.

– Co do ograniczenia kadencyjności – nie wyobrażam sobie, że ktoś, kto jest dobrym menadżerem w firmie zostanie odwołany, bo kończy się jego kadencja – zaznacza.

 

A co wy drodzy mieszkańcy ziemi szydłowieckiej myślicie o takich propozycjach zmian ? Czy według was kadencyjność: wójtów, burmistrza, starosty czy radnych to dobry pomysł? a jeżeli tak to dlaczego ? 

Zapraszamy do merytorycznej dyskusji w komentarzach. W przyszłym roku wybory samorządowe, po których wiele się wyjaśni. Czy w Szydłowcu jesteśmy z władz zadowoleni czy też nie ? 

 

Artykuł sporządzony na podstawie informacji z Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej (PAP)