Na tym samym Twiterze udziela się również przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, który również jest regularny w swoich wpisach. Przewodniczący Sokołowski to również „król” Facebooka i relacji tam z mieszkańcami. Choćbym w wielu kwestiach z Panem Sokołowskim się nie zgadzał, to bije przed nim pokłony że chce i znajduje czas na rozmowy z młodymi mieszkańcami Szydłowca i okolic na Facebooku. A służy do tego specjalnie utworzona „szydłowiecka” grupa dyskusyjna, gdzie biorąc pod uwagę samorządowców tylko przewodniczący Rady Powiatu często się udziela. No czasami coś napisze radny miejski Paweł Bloch, ale to nadal za mało.

Reszta nadal nie docenia, albo nie chce docenić siły internetu i portali społecznościowych. Jakby się tak mocniej zastanowić to ciężko znaleźć odpowiedź wszak Ci z „góry” czyli posłowie i senatorzy praktycznie w większości używają facebooka i twittera do komunikacji z obywatelami, swoimi wyborcami. My o naszych samorządowcach nie wiemy NIC, no może trochę więcej niż „nic”.

Pojawiają się kolejni radni na wspomnianych portalach, ale chyba tylko prywatnie nie chcąc wchodzić w żadne polemiki.

Warto zauważyć, że swój blog zaczął prowadzić jeden z radnych Gminy Chlewiska – Pan Walenty Demczuk. A w Szydłowcu słabiutko…

Boją się? nie mają nic do powiedzenia? dziwne…przecież przed wyborami tacy rozgadani!

Zapraszamy Państwa radnych i całą rzeszę tych których startowali w wyborach samorządowych a im się nie udało i tych, którzy mają zamiar. Chętnie – My internauci- poznamy Wasze poglądy! Bo już nieubłagalnie kończy się czas, gdy głosy dostaje się za proszki do prania, wódkę, rajstopy czy nawet pieniądze. My potrzebujemy KONKRETÓW! a te można przedstawić tylko poprzez rozmowę, a później potwierdzić je w czynach. 

Może dziwnie to zabrzmi, ale… BRAKUJE NAM WAS… w sieci 🙂

ps. to jeden z pierwszych felietonów „szydłowieckich” w kategorii OPINIE! Zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą wyrazić jakąś opinię na temat Szydłowca na portalu www.naszszydlowiec.pl . Jeżeli macie ochotę podsyłajcie swoje teksty w formularzu w zakładce Kontakt. Mile widziany każdy, starszy, młodszy, samorządowiec, ksiądz, uczeń, robotnik, sklepikarz itp. Weźmy wspólnie odpowiedzialność za „Nasz Szydłowiec”

 

Marcin Banaszczyk – redaktor naczelny www.naszszydlowiec.pl