Nowe kryterium NIE pozwoli uzyskać dodatkowej gotówki wielu zdolnym i wybitnym uczniom ( w tym półroczu było ich ponad dwudziestu), gdyż uzyskanie średniej ocen 5,0 i powyżej jest bardzo trudne, ponieważ ciężko być dobrym z każdego przedmiotu.

Trzeba wspomnieć , że dla wielu uczniów nie mogących osiągnąć średniej 5,0 a mających świadectwo „z paskiem” stypendium Starosty było ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój ich edukacji i samokształcenia.

Dlatego apelujemy do Rady i Zarządu Powiatu o przywrócenie poprzednich kryteriów dotyczących przyznawania Stypendium Starosty Szydłowieckiego. Tylko inwestycja w zdolną młodzież może mieć wymierne skutki dla całego społeczeństwa”

Uczniowie LO

Jako absolwent szydłowieckiego „ogólniaka” nie mogłem obok sprawy przejść obojętnie i jeżeli ma to coś dać, że artykuł ukazał się na naszszydlowiec.pl z tym większą ochotą chce pomóc.

Z tego co udało mi się już dowiedzieć, obok zbulwersowanych i zdegustowanych taką sytuacją uczniów stoją ich nauczyciele i wychowawcy, którym zależy na dobru „swojej” młodzieży.

Z tego miejsca chciałbym również wystosować apel do władz powiatowych o jak najszybsze wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, o wyjaśnienie powodów i ewentualnie o poinformowaniu uczniów, czy jest to decyzja ostateczna?

Życzę powodzenia moim młodszym kolegom!

KOMUNIKAT:

Na prośbę uczniów i nauczycieli ZS Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu poniższe komentarze zostały usunięte. Powodem dla którego skierowali swoją prośbę były według nich ,niepotrzebne, niemerytoryczne, a nawet wulgarne komentarze w stosunku do instytucji szkoły jak również organu prowadzącego.

Z poważaniem uczniowie i nauczyciele szydłowieckiego ogólniaka oraz www.naszszydlowiec.pl