Dariusz Piasecki to nauczyciel m.in ratownictwa przedmedycznego w szydłowieckim liceum im. Henryka Sienkiewicza. W ostatnim czasie napisał podręcznik „Edukacja dla bezpieczeństwa” wydany przez wydawnictwo MAC Edukacja.

W czerwcu 2019 informowaliśmy o sesji zdjęciowej do podręcznika, na początku 2021 roku o sesji filmowej filmów instruktażowych. W obydwóch wydarzeniach udział wzięli obecni uczniowie „Sienkiewicza” oraz Ci, którzy szkołę skończyli całkiem niedawno. Sesje odbywały się w murach szkoły.

W ostatnim czasie Dariusz Piasecki wziął udział w promocji podręcznika i poradnika metodycznego „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Promocja odbywała się w formie e-konferencji na stronach wydawnictwa MAC Edukacja. Rozmowę prowadził Jarosław Rybus, który szczegółowo pytał o podręcznik, a Dariusz Piasecki szczegółowo o nim opowiadał. Był, również czas na to, aby podręcznik pokazać w formie prezentacji, mogliśmy także zobaczyć fragmenty video.

We wrześniu 2021 roku podręcznik do edb dla klas ósmych, autorstwa Dariusza Piaseckiego, zostanie oficjalnie wdrożony do sprzedaży i będzie rozprowadzany w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Trzymamy kciuki, aby z podręcznika napisanego w Szydłowcu uczyło się jak najwięcej uczniów w całej Polsce.

Poniżej link do e-konferencji z udziałem Dariusza Piaseckiego:

Dariusz Piasecki to autor podręcznika i przewodnika metodycznego Edukacja dla bezpieczeństwa wydawnictwa MAC Edukacja, nauczyciel, instruktor ratownictwa przedmedycznego, instruktor strzelectwa sportowego bojowego i z broni szczególnie niebezpiecznej. Ukończył kurs instruktora pierwszej pomocy organizacji Emergency First Response, której centrala znajduje się w Bristolu, w USA. Aktywnie promuje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowana przez niego młodzież przeprowadziła ponad 40 pokazów pierwszej pomocy, m.in. na międzynarodowym seminarium szkoleniowym karate kyokushin.