W czasach epidemii, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i przy innych przeciwnościach Rodzinna Akademia Sportu w Szydłowcu w osobach Pawła Blocha i Grzegorza Nowaka, zorganizowała drugą edycję Rodzinnego Turnieju Siatkówki Plażowej.

Turniej został rozegrany w ostatnią sobotę 29 sierpnia na boiskach przy szydłowieckim zalewie. Turniej został zorganizowany przez RAS przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Do turnieju przystąpiło 12 par rodzinnych par, które prezentowały zróżnicowany poziom sportowy i różne konfiguracje: panie z panami, siostry, bracia, mamy z córkami, ojcowie z synami. To właśnie jest to co wyróżnia Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej w Szydłowcu.

Turniej był rozgrywany najbardziej sprzyjającym system brazylijskim, dzięki któremu nawet przy jednej przegranej ma się jeszcze szanse na zwycięstwo w całym turnieju.

Ostatnie dwa mecze w półfinałach i finale to naprawdę solidne siatkarskie granie na piachu. Zawodnicy zdobyli atrakcyjne nagrody, koszulki, statuetki, medale, dyplomy, nagrody indywidualne w postaci upominków i za pierwsze miejsce metaloplastykę z podstawą szydłowieckiego piaskowca.

Statuetka w tym roku powędrowała do Konstancina, a w turnieju udział wzięli również znajomi z Warszawy, Kielc, a nawet z Gdańska, para ojciec – syn, którzy odwiedzili swoje rodzinne strony.

Końcowa kolejność przedstawia się następująco:

  1.  Arkadiusz i Tymoteusz Kapitan (Konstancin -Jeziorna)
  2. Krzysztof i Marcel Wanat ( Kielce)
  3. Iza Brutkowska  i Krzysztof Szpila ( Warszawa)
  4. Grzegorz (jeden z organizatorów turnieju) i Szymon Nowak
    Pozostałe miejsca : Karol i Mikołaj Herka , Julia i Ola Ziemniak , Zuzia i Klaudia Smorongiewicz, Magda i Dominika Sobczak, Mariola i Adam Biegaj, Julia i Agnieszka Biegaj , Robert i Wiktoria Sobczak , Paulina i Amelia Olesińscy

Turniej zorganizowany przez Rodzinną Akademię Sportu. Sędzią głównym i organizatorem był Pawel Bloch, drugim sędzią była Maja Gawęda.

Deszcz niestraszny siatkarzom biorącym udział w Rodzinnym Turnieju Siatkówki Plażowej, organizowanym przez Rodzinna…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Sobota, 29 sierpnia 2020