W ramach akcji pod hasłem „Dni otwarte” drzwi Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu były szeroko otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Można było zobaczyć policyjny sprzęt, jakim dysponuje Policja. Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu w ramach akcji „Dni otwarte” mieszkańcy Szydłowca i powiatu mieli okazję zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie przez policjantów. Policjanci zaprezentowali m.in. broń, kamizelki kuloodporne oraz indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby. Osoby odwiedzające funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu, mogły również przyjrzeć się z bliska pracy techników kryminalistyki, którzy na miejscu zdarzenia prowadzą oględziny i zabezpieczają różnego rodzaju ślady oraz wyposażenie policjantów Wydziału Ruchu Drogowego służące do zabezpieczania zdarzeń drogowych.

Na parkingu przed budynkiem komendy można było obejrzeć Ruchome Stanowisko Dowodzenia Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, tresurę psa służbowego szydłowieckiej Policji oraz wsiąść na policyjny motocykl będący na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość siadania za kierownicą radiowozu i w policyjnej czapce uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Nie mniej emocji towarzyszyło w Ruchomym stanowisku Dowodzenia, gdzie samodzielnie sterując obrotowymi kamerami na monitorze można obejrzeć wszystko, co znajduje się wokół pojazdu. Ogromne wrażenie na młodzieży zrobiło wyposażenie motocykli w video rejestratory, które podczas jazdy rejestrują wykroczenia w ruchu drogowym. Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

sierż. Marlena Skórkiewicz