Policjanci z Szydłowca aktywnie pracują – uczą dzieci jak przejść przez przejścia dla pieszych oraz prowadzą rozmowy o bezpieczeństwie w szkołach.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu rozpoczęli spotkania w szkołach. Przekazywali tam najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i przy powrocie do domu. Dodatkowo wytłumaczyli jak zachować się gdy, dojdzie do kontaktu z nieznajomą osobą.

Łącznie policjanci odwiedzili Publiczne Szkoły Podstawowe i Oddziały Przedszkolne w Zbijowie, Gąsawach rządowych, Pawłowie i Skłobach.

Oprócz tego 8 września uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wspólnie z policjantami wzięli udział w happeningu pn. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”.

Często zdarza się, że samochody wyprzedzają inne pojazdy na przejściach dla pieszych. Oprócz tego jeżdżą zbyt szybko w danym terenie i robią inne, liczne niebezpieczne manewry co stwarza niebezpieczeństwo i prowadzi to wypadków drogowych.

Uczniowie słuchali policjantów, którzy tłumaczyli podstawy poruszania się po drogach, a potem wspólnie z nauczycielami w przejściu dla pieszych przypominali jak bezpiecznie przejść przez pasy.