Urząd Miejski w Szydłowcu poinformował dziś na swojej stronie internetowej, o tym że do końca czerwca 2020 wszystkie gminne wydarzenia zostają odwołane!

Wszystko z powodu zmieniającej świat pandemii koronawirusa.

W najbliższą niedzielę miał odbyć się tradycyjny Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny od lat towarzyszący Niedzieli Palmowej. Nie odbędzie się!

Nie odbędzie się również majowe święto miasta i parafii, czyli Szydłowieckie Zygmunty. W tym roku gwiazdą wieczoru miał być zespół Lemon, przygotowanych było wiele innych atrakcji, sporo nowości, niestety plany te muszą zostać przełożone.

Odwołane zostały wszystkie wydarzenia gminne do 30 czerwca 2020 roku!

Niech będzie to dla nas czas spokoju, odpoczynku i duchowej łączności. Pamiętajmy o sobie nawzajem i wspierajmy się tak, jak tylko możemy. Mamy nadzieję, że do tego czasu wygramy walkę z koronawirusem i jeszcze w tym roku, będziemy mogli bezpiecznie spotkać się na wielu wydarzeniach, które dla Państwa przygotujemy” – czytamy na gminnej stronie. 

Podobny komunikat kilka dni temu wydał starosta szydłowiecki, który odwołał wszystkie wydarzenia w których starostwo uczestniczy jako organizator lub współorganizator.

Musimy uzbroić się w cierpliwość!