Burmistrz Szydłowca Artur Ludew poinformował o sukcesie dotyczącym szydłowiecki dzielnicy przemysłowej. Ma w niej powstać nowy zakład pracy z branży logistycznej.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w Szydłowcu pomiędzy drogą krajową S7 i stacją kolejową znajduje się strefa przemysłowa – teren przeznaczony na działalność produkcyjną, przemysłową i usługową.

Jak wielokrotnie informował Burmistrz Szydłowca, nasza Gmina prowadzi systematyczne działania w celu pozyskania inwestorów, którzy na w/w obszarze ulokują swoje firmy. W sprawozdaniach ze swojej działalności Burmistrz wielokrotnie pisał o pracach ukierunkowanych na poszerzenie oferty inwestycyjnej i „ożywienie” tej części naszej gminy.

Dzięki dokonywanym zamianom oraz wykupowi gruntów, obszar który możemy zaproponować inwestorowi ulega systematycznemu zwiększeniu, a gminna oferta inwestycyjna staje się coraz bardziej atrakcyjna. Niejednokrotnie pojedyncza działka w strefie przemysłowej stanowi współwłasność wielu osób. Zanim gmina dokona zakupu potrzebne są regulacje stanów prawnych i zapisów w księgach wieczystych, co wpływa na to , że cały proces wykupu jest żmudny i pracochłonny – tłumaczył burmistrz Artur Ludew

Dzisiaj (27 sierpnia) Burmistrz oficjalnie poinformował na facebooku, że sukcesywnie prowadzone prace przyniosły wymierny efekt – w szydłowieckiej dzielnicy przemysłowej powstanie nowy zakład pracy. W komunikacje Burmistrza czytamy

„Blisko 4 lata starań, wykupu i zamiany gruntów by mieć gdzie umieścić inwestora. Zawarcie ok. 30 aktów notarialnych przynosi zamierzony efekt. W dzielnicy przemysłowej na 5,80ha powstanie zakład pracy z branży logistycznej, w którym prace znajdzie, zgodnie z zapewnieniem inwestora ok. 150 osób.”

 

Pod wpisem burmistrza Ludwa rozgorzała dyskusja zarówno zwolenników jak i przeciwników obecnej władzy. Jedni się cieszą, drudzy traktują to ogłoszenie jako kampanię wyborczą. Zachęcamy do sprawdzenia kilku wątków:

Na koniec warto dodać, że ta pozytywna informacja, nie jest jedyną dobrą wiadomością ze strefy przemysłowej. Przypomnijmy, że w IV kwartale 2017 roku została sprzedana działka przy ul. Pięknej na której powstanie obiekt magazynowo – biurowy, w którym również powstaną nowe miejsca pracy. Zgodnie z deklaracją inwestora obiekt przy Pięknej powstanie w połowie 2019r. Mówi się także o chętnym do przejęcia zakładu po zamkniętej Bielli.