Emocje po pierwszej turze wyborów prezydenckich powoli opadają. Teraz czas przerzucić je na drugą turę w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, w niedzielę 12 lipca.

W mediach pojawiają się przeróżne zestawienia, podsumowania, spekulacje itp. Media regionu radomskiego od wczoraj zwracają uwagę na bardzo ciekawy wynik Krzysztofa Bosaka. Głównie zauważają wysokie poparcie kandydata Konfederacji w powiecie szydłowieckim. I faktycznie wynik Bosaka jest dobry, w niektórych okręgach wyborczych był lepszy od Szymona Hołowni, a nawet od Rafała Trzaskowskiego.

W skali całego powiatu szydłowieckiego Krzysztof Bosak zajął 3 miejsce uzyskując zdobywając 1 631 głosów, co dało mu 8,46% z wszystkich głosów. Szymon Hołownia uzyskał blisko 100 głosów mniej.

Bardzo mocne poparcie otrzymał Krzysztof Bosak w gminach Jastrząb i Mirów w powiecie szydłowieckim. W tej pierwszej zagłosowało na niego 10,91% wyborców (283 głosy), a w drugiej 10,60% (194 głosy). Za nim znaleźli się Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia.

Słabiej poszło w gminach Orońsko i Chlewiska, gdzie zajął czwarte miejsce z wynikiem niewiele ponad 5% głosów.

W gminie Szydłowiec rzutem na taśmę, przewagą 11 głosów wyprzedził Szymona Hołownię zdobywając 9% głosów (814).

Już w naszych facebookowym sondażu widać było, że w szydłowieckim internecie jest wielu zwolenników Krzysztofa Bosaka, który wygrał nasz sondaż. Nie ma się co dziwić na terenie naszego powiatu bardzo prężnie działała grupa ludzi, która zaangażowała się w kampanię Krzysztofa Bosaka.

Głosowałeś na Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze?

View Results

Loading ... Loading ...