Znaleźliśmy 38 rodzin, którym chcemy pomóc. Teraz natomiast szukamy chętnych rąk i serduch do pomocy. Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcą pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Jeśli zatem masz wolną chwilę i nie jest Ci obojętny los innych zgłoś się do szydłowieckiej drużyny na superw.pl! Gwarantujemy niesamowite wrażenia i wspomnienia! Bądź SUPERW!”

Te słowa skierował do naszej redakcji Przemysław Duda lider rejonu szydłowieckiego Szlachetnej Paczki. Portal Nasz Szydłowiec również zachęca wszystkich ludzi dobrego serca, do wsparcia tej szlachetnej akcji. Każda pomoc drugiemu człowiekowi jest warta świeczki, czy ta indywidualna czy ta przekazywane przez takie akcje. 

Portal Nasz Szydłowiec będzie śledził na bieżąco akcję Szlachetnej Paczki w Szydłowcu! Dołączajcie do drużyny SUPERW!

Szlachetna Paczka – to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację. Najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem. Przez ostatnie 12 lat projekt zataczał coraz szersze kręgi, włączając w pomoc coraz większą liczbę Darczyńców i Wolontariuszy. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna) obdarowała 30 ubogich rodzin. W edycji 2013 w ramach akcji 530,5 tys. darczyńców przekazało paczki 17 684 rodzinom (70 700 osób), a łączna wartość pomocy wyniosła 33,1 mln zł. Jedną paczkę średnio przygotowywało 30 osób.