To już drugie wyróżnienie dla Dominika w ostatnich dniach. Warto przypomnieć, że 6 lutego w czwartek Dominik Furman został ogłoszny jako Postać Roku w Plebiscycie „Nasz Szydłowiec 2013”.

Marcin Banaszczyk redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec przeprowadził tuż po ogłoszeniu zwycięstwa w plebiscycie „Piłki Nożnej” krótką rozmowę z Furmanem. Dominik bardzo cieszył się z wyróżnienia, tym bardziej, że konkurencja była wymagająca. Obiecał walkę o pierwszy skład we francuskim Toulouse FC. Nawiązał również do szydłowieckiego zwycięstwa, twierdząc że oba wyróżnienia traktuje na równi i oba są bardzo ważne. 

 

Portal Nasz Szydłowiec po raz kolejny najszybciej informuje o Dominiku Furmanie, jako pierwszy w Szydłowcu i jeden z pierwszych w Polsce portali poinformował o wyróżnieniu dla Dominika. Podobnie było w przypadku podpisania kontraktu we Francji.

A poniżej przedstawiamy opis kandydatury Dominika przygotowany przez Piłkę Nożną:

„Młody, bo zaledwie 21-letni legionista złożył w styczniu stosowny podpis i zmienił polski klimat na francuski. Pomocnik zaliczył dobry rok w barwach stołecznego klubu. Obok niezaprzeczalnych wartości piłkarskich reprezentuje pewność siebie, a to bardzo pożądana cecha. Dobra wiara z reguły skutkuje pozytywnie. Jeśli wierzysz w siebie, to uwierzą w ciebie inni. Tuluza uwierzyła i oby z dobrym skutkiem. Furman jest graczem z powodzeniem łączącym poczynania defensywne i ofensywne. Dysponuje dobrym przerzutem i soczystym strzałem z dystansu. Na boisku jest aktywny i – jak to się mówi – cały czas pozostaje pod grą. Kolejna dobra cecha to skromność. Furman wielokrotnie podkreślał, że cały czas musi się rozwijać, by stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Jest kapitanem reprezentacji U-21.”