Jak zwykle koniec każdego sezonu, również tego piłkarskiego to czas podsumowań i przeróżnego rodzaju plebiscytów. Taki plebiscyt pod koniec czerwca zaproponowała swoim kibiciom Wisła Płock na swojej stronie internetowej. 

Kibice mogli głosować na piłkarza sezonu i bramkę sezonu, wybierając oczywiście spośród zawodników Wisły Płock .

W tej pierwszej kategorii bezkonkurencyjny okazał się wychowanek Szydłowianki Szydłowiec czyli Dominik Furman, obecnie zawodnik płockiej drużyny. Popularny „Furmi” uzyskał, aż 55% głosów kibiców pozostawiając daleko w polu chociażby Giorgi Merebashviliego (13% głosów) czy Piotra Wlazło (10% głosów). Zwycięstwo w tym plebiscycie to efekt bardzo równego sezonu Furmana, który stał się prawdziwym liderem środka pola w drużynie beniaminka polskiej ekstraklasy.

W drugiej kategorii Dominik również znalazł się w ścisłej czołówce. Jego gol strzelony Legii Warszawa zajął w głosowaniu kibiców 2 miejsce, jednak zdecydowanie przegrał z bramką zwycięską. Tę zdobył Piotr Wlazło, a kibice oddali na nią 78% głosów. Gol Dominika doceniło 10% głosujących. Zobacz bramkę TUTAJ

Dominik Furman ma za sobą niezły sezon, ten rozpoczynający się za niespełna 2 tygodnie również rozpocznie w barwach Wisły Płock, która po okresie wypożyczenia zdecydowała się wykupić „Furmiego” z francuskiego Toulouse.

Gratulacje Dominik i powodzenia w nowym sezoni!

fot. Michał Łada