O transferze Dominika Furmana, wychowanka Szydłowianki Szydłowiec, obecnie piłkarza ekstraklasowej Wisły Płock, mówi się przy okazji każdego okienka transferowego.

Nic dziwnego, popularny „Furmi” odkąd wrócił do polskiej ligi jest jednym z najlepszych środkowych pomocników, co zauważył również selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołując go na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy.

Jeżeli chodzi o transfer w Polsce pod uwagę sam Dominik brał tylko Legię Warszawa, ale częściej mówiło się o transferze zagranicznym. Media sportowe co chwilę łączyły go z klubami rosyjskimi czy tureckimi, pojawiał się także temat ligi holenderskiej czy II ligi niemieckiej.

Portal Sport.pl poinformował dziś, że Dominik Furman podpisze kontrakt z klubem Hajduk Split z Chorwacji. Póki co jest to informacja nieoficjalna, ponieważ kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale raczej zanosi się na to, że transakcja zostanie zrealizowana. Transfer będzie bezgotówkowy, ponieważ Furmanowi z końcem lipca kończy się kontrakt z Wisłą Płock.

Co czeka Dominika w Chorwacji? Po pierwsze kierunek transferowy dosyć niespodziewany, ale liga chorwacka to nie jest słaba liga. Na pewno jest wyżej notowana niż polska, chociażby z tego względu, że najlepszy klub tego kraju czyli Dinamo Zagrzeb co roku bardzo dobrze prezentuje się w europejskich pucharach, czego nie można powiedzieć o którymkolwiek mistrzu Polski. W Dinamie Zagrzeb w ostatnim czasie bardzo dobrze radzi sobie kolega Furmana z reprezentacji czyli Damian Kądzior.

Nowy klub Furmana? To czołowa drużyna chorwackiej ligi, w każdym sezonie walcząca o ligowe podium. Hajduk Split na mistrzostwo Chorwacji czeka już 15 lat. Zakończony niedawno sezon 2019/2020 zakończyli na 4 pozycji, tracąc wicemistrzostwo w ostatniej kolejce. W nowym sezonie będą uczestnikami kwalifikacji do Ligi Europy.

Jeżeli chodzi o rywali w składzie to na pierwszy rzut oka Dominik Furman nie powinien obawiać się o miejsce w składzie. Jego rywalem będzie utalentowany 21 – letni Chorwat Darko Nejasmic, jego rodak 24 – letni Stanko Juric, a także 26-letni Gambijczyk Hamza Barry. Temu ostatniemu kończy się jednak kontrakt i nie wiadomo czy zostanie przedłużony.

Od stycznia 2020 roku trenerem Hajduka Split jest Igor Tudor były szkoleniowiec m.in włoskiego Udinese Calcio czy tureckiego Galatasaray Stambuł. Niegdyś dobry piłkarz, wielokrotny reprezentant Chorwacji i piłkarz Juventusu Turyn.

Jeżeli transfer dojdzie do skutku Dominik na pewno trafi do lepszego klubu niż ten w którym gra obecnie i na pewno do lepszej ligi. Patrząc na przykład Damiana Kądziora z ligi chorwackiej nie jest daleko do reprezentacji, więc jest jeszcze szansa, że Furman utrzyma się na polskim piłkarskim topie.

Będzie to trzecie zagraniczne podejście Dominika. Dwa pierwsze we francuskiej Tuluzie i włoskim Hellasie Werona okazały się nieudane. Wtedy jednak „Furmi” wyjeżdżał jako 22 – latek, dziś wydaje się być zdecydowanie dojrzalszym piłkarze.

To co? Do trzech razy sztuka? Oby się sprawdziło. Powodzenia Dominik, wypatrujemy oficjalnej informacji o transferze.

Czy Hajduk Split i liga chorwacka to dobry kierunek dla Dominika Furmana?

View Results

Loading ... Loading ...