Był to dziwny weekend dla piłkarskich drużyn z terenu powiatu szydłowieckiego. Jedni cieszyli się z wywalczonych zwycięstw, inni musieli uznać wyższość rywali, niekiedy drastyczną wyższość.

W radomskiej Klasie Okręgowej dłuższy czas Szydłowianka była gorszą ekipą od Oronki Orońsko. Ostatnio jednak dwa zwycięstwa drużyny ze stolicy powiatu szydłowieckiego i seria słabszych występów Oronki sprawiły, że to „niebiescy” z Szydłowca są wyżej w tabeli. Obydwie drużyny dzieli jednak tylko jeden punkt, liga jest tak wyrównana, że 2-3 zwycięstwa z rzędu mogą zmienić sytuację diametralnie.

W ostatniej kolejce Szydłowianka na wyjeździe grała z najgorszą drużyną ligi Iłżanką Kazanów. Dzięki świetnej skuteczności Bartosza Kozickiego, który ustrzelił hat – tricka Szydłowianka wywiozła z wyjazdu zwycięstwo. Jedno trafienie dołożył Michał Duda, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:4.

Oronka Orońsko na własnym boisku podejmowała drużynę Zawiszy Sienno, która przed tą kolejką była niżej w tabeli. Niestety goście z Sienna okazali się skuteczniejsi i zdecydowanie wygrali w Orońsku 1:3.

W radomskiej Klasie A jako pierwsi na boisko w weekend wybiegli piłkarze Gryfii Mirów, którzy na wyjeździe mierzyli się z Gracją Tczów, zdecydowanym liderem rozgrywek (drużyna ta nie straciła jeszcze punktów). Zawodnicy z Mirowa liczyli na dobry mecz w swoim wykonaniu i być może sprawienie niespodzianki. O tym, że nie będzie to łatwe wiedzieli już przed meczem do którego przystępowali mocno osłabieni brakiem kilku podstawowych zawodników. Gospodarze z Tczowa dali srogą lekcję naszej drużynie, gromiąc Gryfię, aż 9:4 i umacniając się na pozycji zdecydowanego lidera.

Dużo lepiej poradził sobie KS Jastrząb, który na własnym boisku podejmował najgorszą drużynę ligi WKS Ruda Wielka. Od samego początku nasz zespół miał zdecydowaną przewagę, a goście przeszkadzali, grając przy tym dosyć brutalnie. Na szczęście KS Jastrząb był skuteczny i wygrał 3:0. Beniaminek z Jastrzębia, dzięki temu zwycięstwu przeskoczył w tabeli Gryfię Mirów.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Szydłowianka Szydłowiec – Orzeł Wierzbica – 24 października sobota, godzina 14.00

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – Oronka Orońsko – 25 października niedziela, godzina 14.00

Klasa A

KS Magnuszew – KS Jastrząb – 25 października niedziela, godzina 11.00

Gryfia Mirów – Plon Garbatka Letnisko – 25 października niedziela, godzina 14.00