W minioną niedzielę 25 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki Jastrząb 2019 nad zalewem w Jastrzębiu. Organizatorem wydarzenia była Gmina Jastrząb, współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną za plony o godzinie 12:00. Następnie korowód dożynkowy prowadzony przez Kapelę Świętokrzyską „Szarotka” przemaszerował z kościoła nad zalew w Jastrzębiu gdzie odbyła się dalsza część programu. Wójt Gminy Andrzej Bracha przywitał zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością.

Starostowie przekazali chleb gospodarzowi dożynek Wójtowi Gminy Jastrząb Andrzejowi Brasze który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jastrząb Sławomirem Bińkowskim częstował nim wszystkich zgromadzonych na dożynkach. Następnie na scenę Wójt zaprosił przedstawicieli sołectw wręczając dyplom i dziękując za przygotowanie wieńca dożynkowego oraz za uczestnictwo w dożynkach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na scenie zaprezentowała się Świętokrzyska Kapela Szarotka z Ostrowca Świętokrzyskiego, która swoim repertuarem porwała zgromadzonych do tańca. Na scenie nie zabrakło zespołów ludowych Wolanek, Gąsawianek, Zaborowianek oraz nowo powstałego zespołu Niwianki z Gąsaw Rządowych Niw.

Gwiazdą tegorocznych dożynek był zespół disco polo Extazy który swoimi utworami takimi jak „Noc taka czarna” porwał zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy. Na zakończenie zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych poprowadził zespół Denix.

Więcej zdjęć TUTAJ