W środę 3 listopada odbył się oficjalny odbiór wyremontowanej drogi: Bliżyn – Ubyszów – Majdów. Droga ta znajduje się na pograniczu województw świętokrzyskiego i mazowieckiego oraz dwóch powiatów: skarżyskiego i szydłowieckiego.

Dwukilometrowy odcinek drogi, który od lat był w opłakanym stanie zmodernizował powiat skarżyski, który był inwestorem. Pracy trwały od lata 2021 roku, a ich koszt to blisko 1,2 miliona złotych.

Droga ta jest bardzo ważna dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Każdego dnia, mieszkańcy Majdowa, Ciechostowic czy Łazów podróżują nią do Bliżyna czy do Skarżyska Kamiennej. W drugą stronę mieszkańcy gminy Bliżyn często jeżdżą do Szydłowca.

W odbiorze tego odcinka drogi udział brali m.in starosta skarżyski Artur Berus, wicestarosta szydłowiecki Anita Gołosz, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, radni ze Skarżyska i Szydłowca, wójt gminy Bliżyn i inni zaproszeni goście.

– Dziękuję radnym powiatu skarżyskiego i Bliżyna. Cieszę się, ze wspólnymi siłami przy zaangażowaniu środków finansowych powiatu i gminy Bliżyn oraz zaangażowaniu władz Szydłowca udało nam się zrealizować prawie dwukilometrowy odcinek drogi. To pokazuje, że współpraca łączy ludzi, a w tym przypadku łączy nasze samorządy. Dziękuję także firmie Budromost, która nie po raz pierwszy udowodniła, że w tak krótkim czasie potrafi wykonać taki odcinek, gdzie widać – jest wykonana nawierzchnia, utwardzone pobocza, miejsce na przystanek autobusowy – mówił starosta skarżyski Artur Berus.

Remont drogi na facebooku skomentował, również burmistrz Szydłowca Artur Ludew:

Dziękujemy panu staroście i całemu zarządowi powiatu skarżyskiego w imieniu radnych powiatowych i radnych rady miejskiej w Szydłowcu oraz mieszkańców Gminy Szydłowiec, którzy będą korzystać z tej drogi

foto: powiat skarżyski