Policjanci z szydłowieckiej „drogówki” przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „TRUCK & BUS”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego, w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób, z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

W trakcie działań policjanci szydłowieckiej „drogówki” skontrolowali łącznie 18 pojazdów, w tym 2 autobusy i 6 pojazdów ciężarowych. Ujawniono łącznie 5 wykroczeń w tym 1 popełnione prze kierującego pojazdem ciężarowym, nałożono 5 mandatów karnych. Zatrzymano 1 prawo jazdy kierowcy samochodu osobowego, z powodu upływu terminu ważności .

Akcje o kryptonimie ,,Truck & Bus” będą przeprowadzane cyklicznie, w określonych przedziałach czasowych, by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości, mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

sierż. Marlena Skórkiewicz