W tym roku dzieci rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach: tenisie stołowym, skoku w dal i ringu. Najlepszym tenisistą szkoły w roku 2014 został uczeń klasy VI – Dominik Szczygieł, natomiast najlepszą tenisistką uczennica klasy V – Karolina Żak. Konkurs skoku w dal wygrali uczniowie klasy szóstej: Aniela Kurek i Bartłomiej Michalczyk. Po raz pierwszy w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych odbył się turniej w ringo. Zwycięzcami zostali: Konrad Sochacki (kl. VI) i Sandra Wiśnios (kl. V). Podczas szkolnych igrzysk młodzi sportowcy rywalizują jeszcze w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 50 m., rzucie piłeczką palantową i biegu przełajowym, ale te dyscypliny ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe będą rozegrane w późniejszym terminie. Szkolne zawody sportowe zostały zorganizowane przez nauczycieli uczących w klasach IV-VI.

Najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami, rodzeństwem oraz Panią Dyrektor Jolantą Kozłowską spotkali się na rodzinnej majówce z okazji Dnia Dziecka w Szkółce leśnej. Wspaniale przygotowane miejsce, płonące ognisko i otoczenie lasu sprzyjało nieskrępowanej dziecięcej aktywności. Było pieczenie kiełbasek i dużo wspaniałej zabawy. Dzieci miały okazję bawić się w stare, sprawdzone zabawy, takie jak: ciuciubabka, berek, gra w gumę czy skoki na skakance.

Rodzice bardzo chętnie grali z dziećmi w ringo i „głupiego Jasia” a nawet w „aniołek, fiołek…” a dzieci z wielką wprawą kręciły kołami hula – hop. W czasie imprezy rodzice mogli powrócić pamięcią do swojego dzieciństwa i wspólnie z własnymi dziećmi przeżywać dawno zapomniane emocje. Imprezę zakończyło puszczenie w kręgu iskierki przyjaźni oraz słodki upominek.

dziendzieckasadek1