W środę 1 czerwca nad szydłowieckim zalewem odbył się dzień dziecka zorganizowany przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek,  burmistrza Artura Ludwa oraz Gminę Szydłoweiec.

Organizatorzy zapewnili sporo zabawy i radości najmłodszym.

Burmistrz Artur Ludew przekazał klucze do miasta dzieciakom i oficjalnie otworzyła się impreza. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14. Pogoda nad Szydłowcem była zmienna ale nie przeszkodziło to w zabawie.

Dzieciaki miały dużo atrakcji z których mogły skorzystać, była dmuchana zjeżdżania, trampoliny, basen z łódkami na których dzieci mogły pływać, przejażdżki na kucyku, malowanie twarzy.

Szydłowiecka policja opowiedziała dzieciom o ich obowiązkach pokazała sprzęt którym operuje na co dzień. Szydłowiecka straż zaprezentowała pokaz ratownictwa wodnego, i również opowiedziała o tym czym zajmują się na co dzień.

Na scenie mogliśmy zobaczyć uczestnika programu “ Mam talent” Just Edi Show który pokazywał dzieciakom magiczne sztuczki, wszyscy byli bardzo zainteresowani występem iluzjonisty. Nie obyło się bez występów tanecznych i wokalnych szydłowieckich dzieciaków.

Ciekawym pomysłem dla chłopców był pokaz motocykli można było zrobić sobie na nich zdjęcia. Burmistrz Szydłowca w naszym video opowiedział że Szydłowiecki Dzień dziecka ma zostać wpisany w kalendarz.