Tomasz Orman z Szydłowca i Karol Grabda z Mirowa reprezentowali powiat szydłowiecki podczas maratonu w Weronie w północno – wschodnich Włoszech.

W całej imprezie biegowej: na 10km, w półmaratonie i maratonie pobiegło ponad 15 tysięcy osób!

Jak relacjonują nasi biegacze, warunki były bardzo trudne, ponieważ bardzo mocno wiał wiatr, ale obydwaj zaprezentowali się rewelacyjnie!

Przejdźmy do samego maratonu, który ukończyło ponad 2 200 osób, a wśród nich bardzo wysoko nasi reprezentanci!

Na miejscu 53 w kategorii „open” uplasował się Karol Grabda, który 42 195 km przebiegł w czasie 02:54:07. Dało mu to 10 miejsce w kategorii M-40. Karol nie pobił rekordu życiowego na tym dystansie, ale wydaje nam się, że powinien być zadowolony.

Jeśli podejmuje się jakieś ryzyko trzeba liczyć się z tym, że można za to zapłacić i tak było tym razem. Na półmetku mój czas to 1:22:15, druga połówka niestety trochę wolniejsza. Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków i jeśli zdrowie pozwoli to postaram się zimę lepiej przepracować” – powiedział Karol Grabda

Na miejscu 167 do mety dobiegł Tomasz Orman z czasem 3:01:45, co dało mu 6 miejsce w kategorii wiekowej M-50. Ten wynik to rekord życiowy Tomasza, o ponad 2 minuty pobił swój rekord sprzed 10 lat z Wenecji. Wówczas maraton przebiegł w czasie 3:03:57.

Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku! Szczęśliwy, że pobiłem swój życiowy rekord. Kryzys dopadł mnie na 38-40 kilometrze, poza tym biegłem książkowo, zgodnie z założonym planem po 4:15/km. Pesel robi swoje, ale nie poddaje się i trenuję dalej” – powiedział Tomasz Orman.

Warto również dodać, że Karol Grabda dobiegł do mety jako piąty wśród Polaków, a Tomasz Orman jako ósmy. Wśród Polaków najlepszy okazał się Grzegorz Czyż, który do mety dobiegł z czasem 2:40:11 i zajął 10 miejsce „open”.

Zarówno Karolowi jak i Tomaszowi składamy najszczersze gratulacje! I czekamy na kolejne tak dobre wieści z biegowych tras!