2 czerwca uczniowie klas 0-4 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego, wzięli udział w Dniu Sportu Szkolnego. Klasy 4 rozpoczęły jako pierwsze. Uczniowie rywalizowali w grach w kapsle, klasy, boule oraz rzutach osobistych do kosza. Następnie do rywalizacji przystąpiły drużyny oddziałów 0-1, po nich uczniowie klas 2 i na koniec uczniowie klas 3.

Drużyny klas 0-3 prowadziły rywalizację w konkurencjach zręcznościowo-szybkościowych z elementami występującymi w grach zespołowych takich jak piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka czy unihokej. Poszczególne konkurencje wymagały od uczestników nie tylko dużej szybkości i sprawności, ale również znakomitych umiejętności technicznych.

W Dniu Sportu Szkolnego uczniowie doskonalili swoje umiejętności, rywalizując w atmosferze zawodów, ale przede wszystkim dobrze się przy tym bawiąc. Nad przebiegiem i prawidłową organizacją czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Dla zawodników zatańczyła grupa Kids2 ze szkoły House of Dance.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie konkurencji sportowych: Paweł Surdy, Bożena Jasińska, Marek Artur Koniarczyk, Krystian Rogoziński.