Dzień Świętości Życia to święto obchodzone przez kościół katolicki w Polsce w celu budzenia wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Dzień ten zainicjowany został przez Jana Pawła II.
17 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II  odbędzie się szydłowiecki Dzień Świętości Życia.

Na tym spotkaniu konferencję wygłosi dr Grzegorz Nyc – ginekolog pochodzący z Wrocławia, który aktualnie mieszka i pracuje w Radomiu. W życiu osobistym i zawodowym kieruje się zasadami etyki chrześcijańskiej. Jest także specjalistą z dziedziny naprotechnologii

Świadectwem podzielą się :
Bartek Krakowiak -młody 22-letni chłopak, który 28 czerwca 2017 roku wyruszył na piechotę z Warszawy do Medjugorie. Świadectwa Bartka, które głosi są niezwykle poruszające. Na Jego życie wpłynęła bardzo wspaniała, ale ciężka podróż do Maryi, do Medjugorie, do której doszedł po 58 dniach. Więcej można o Nim dowiedzieć się na blogu pt.”Z buta do Maryi”.

Monika i Marcin Gomułkowie, to młodzi ludzie, którzy udowadniają ,że małżeństwo nie jest końcem zabawy, wolności, marzeń i przygód. Jest dopiero początkiem, Początkiem Wieczności. Na swoim blogu i facebookowej społeczności zapraszają do wspólnego doświadczenia tego Boskiego daru.

W części artystycznej wystąpią: Aleksandra Wnuczek, Natalia Bielecka i Zespół „Jak Najbardziej”.
Zespół „Jak Najbardziej” powstał w 2013 roku w Seminarium Duchownym w Radomiu.Założyli go klerycy.
Obecnie zespół „Jak Najbardziej”tworzą księża. Jest to zespół rockowy śpiewający na chwałę Panu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup: Radomski Henryk Tomasik, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Młodzieżowa rada miejska w Szydłowcu


Patronat medialny sprawuje portal Nasz Szydłowiec.

Organizatorami wydarzenia są KSM Szydłówek, Oazy Rodzin Szydłówek oraz Charytatywny Szydłowiec.