Tego wieczoru w wykonaniu młodej szydłowieckiej wokalistki Aleksandry Piwońskiej zabrzmiały największe hity z repertuaru francuskiej pieśniarki, takie jak „Padam, padam”, „Milord”, „Nic a nic”, „Akordeonista” czy „Nad dachami Paryża”, w polskim tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Andrzeja Ozgi i Michała Bajora.

Niepowtarzalny klimat tego koncertu zbudował charakterystyczny głos wokalistki oraz subtelne aranżacje utworów przygotowane przez towarzyszących jej muzyków z Filharmonii Kieleckiej- akordeonistę – Janusza Pietrzyka oraz kontrabasistę – Grzegorza Jerzaka, a także postać prowadzącego recital Wiesława Warchoła, który z wielkim wyczuciem i właściwym sobie poczuciem humoru powiązał to wszystko słowem oraz przybliżył postać legendy piosenki francuskiej.

Pomysłodawcą, autorem scenariusza oraz reżyserem tego wyjątkowego, muzycznego spektaklu był Włodzimierz Kurzępa instruktor ZAMKOWEJ PRACOWNI OLŚNIEŃ I WZRUSZEŃ , która od września tego roku rozpoczęła swoją działalność w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Wszystkich tych, którym nie udało się zdobyć zaproszenia na premierę recitalu zapraszamy do Zamku już 6 grudnia na kolejny koncert. Bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać z sekretariatu SCK już od 23 listopada, codziennie w godz. 8.00 – 15.00. Ilość miejsc ograniczona.

Fotoreportaż Wiesława Wismonta