Nasze spotkania, wyjazdy, praca, otwierają drogę do zrozumienia roli, jaką rzeczywiście w nim odgrywamy. Warto otworzyć umysł, pognać w nieznane, zacząć działać, żyć prawdziwie. ‘Świat potrzebuje ludzi żywych’, zaangażowanych – mówi o EDK ks. Jacek Stryczek. 

Po pierwszy ta niespotykana Droga Krzyżowa wyruszy z powiatu szydłowieckiego, a dokładnie z Jastrzębia, z parafii św. Jana Chrzciciela. 

– To wyzwanie, ruszamy w nocy, zdani tylko na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu i zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony – mówił dla Echa Dnia ks. Adam Włodek, wikariusz parafii w Jastrzębiu, współorganizator lokalnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 

EDK w Jastrzębiu rozpocznie się w piątek 11 marca mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrziciela. Tuż po niej grupa osób w milczeniu uda się na trasę. Do pokonania będą mieli 47 kilometrów. Punktem docelowym będzie sanktuarium w Kałkowie – Godowie (powiat starachowicki).

Więcej informacji na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Jastrzębia na Facebooku. Zapisać można się na stronie EDK wybierając trasę – Jastrząb – bł. Bolesław Strzelecki lub u księdza Adama Włodka. 

Informacje dotyczące ogólnopolskiej EDK znajdziecie na www.edk.org.pl