W związku z projektem Erasmus+ zatytułowanym “School & Family – strengthening the bond” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu zrealizowano szereg czynności.

W październiku Dyrektor Szkoły Krzysztof Ubysz wraz z koordynatorem projektu Arturem Myślińskim przebywali w Hiszpanii(region Murcia), gdzie uczestniczyli w szkoleniach i konferencjach dotyczących realizacji projektu w latach 2019 – 2021.

W ramach projektu utworzony został zespół nauczycieli, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie lokalnych działań. W grudniu opiekunowie wraz z uczniami przygotowali Jasełka, ukazujące scenki z życia Świętej Rodziny.

27 stycznia odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie przedstawienia seniorzy zostali czynnie zaangażowani w zabawę, a swoją postawą udowodnili jak powinna przebiegać współpraca między placówką edukacyjną, a rodzinami uczniów.

Pod koniec stycznia zgodnie z wytycznymi projektowymi uczniowie przygotowali plakaty oraz hasła mające na celu ukazanie i propagowanie zagadnień dotyczących Praw Człowieka.