Również nasi goście chętnie przyjmują zaproszenie do wspólnego głośnego czytania w Akademii. Tym razem jednak lektorów mieliśmy aż dwóch 🙂

Opowiadania Kubusia Puchatka czytał Zbigniew Sobierajski – Komendant Straży Miejskiej w Szydłowcu oraz Piotr Czyż – Starszy Inspektor Straży Miejskiej w Szydłowcu. Panowie opowiedzieli dzieciom czym zajmuje się Straż Miejska, jakie mają obowiązki, czym ich praca różni się od pracy Policji.

Dzieci dowiedziały się również o konieczności stosowania przez pieszych, poruszających się po zmierzchu – elementów odblaskowych. Takie elementy odblaskowe – kamizelki oraz opaski – maluchy otrzymały w prezencie od Panów Strażników. Po wspólnym czytaniu odbyły się zajęcia plastyczne podczas których, dzieci lepiły z plasteliny bohaterów przeczytanych bajek.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w BAM – 5 listopada odbędą się zajęcia edukacyjne – Owoce z naszego sadu. Biblioteczna Akademia Malucha mieści się w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek, ul. Kolejowa 9b.

kubuspuchatek1

kubuspuchatek3

kubuspuchatek4