Kolejny raz na szydłowieckim Rynku rozbrzmiewać będą pieśni uwielbienia. Wszystko za sprawą drugiej edycji BODY, czyli festivalu młodej wiary, który 31 maja o godzinie 18.00 w wieczór Bożego Ciała zagości w centrum miasta. W tym roku organizatorzy stawiają na „Spotkanie wDuchu”.

Festival powstał jako zadanie domowe młodych po ŚDM w Krakowie. Postanowiliśmy, że to zadanie, które dał nam Papież Franciszek musimy wypełnić także w naszych parafiach, środowiskach i naszej diecezji. Nie ma przecież lepszego dnia na podziękowanie Chrystusowi, że jest wśród nas, niż wieczór Bożego Ciała. Trzeba, abyśmy się spotkali jako Jego jedno widoczne Ciało! Nadajmy nowy wymiar Ciału, którego On jest Głową! – mówi Przemysław M. Duda, prezes Fundacji STREFA JP2 w Szydłowcu, która organizuje wydarzenie.

Podobne imprezy uwielbieniowe mają już miejsce niemal w całej Polsce, a najbardziej znaną jest koncert Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie. Szydłowiecki Festival jednak nieco odróżnia się od nich. Jest to nie tylko koncert uwielbieniowy, ale cykl pewnych następujących po sobie wydarzeń, przeplatanych muzyką i tańcem.

Tegoroczny Festival w pełni poświęcony jest Duchowi Świętemu. To właśnie nad Trzecią Osobą Boską chcemy się pochylić w tym roku i prosić, aby nas nieustannie jednoczył wokół Chrystusa. Cały program w tym roku oparliśmy na symbolice Ducha. Będzie ogień i tancerze ognia, świadectwo wiary i dar języków, pieczęć i posłanie, a także adoracja w obłoku. Nie zabraknie również spotkania z Maryją, św. Janem Pawłem II i św. Stanisławem Kostką – patronem tego roku duszpasterskiego. Poznamy Jego życie i zostaniemy posłani do działania. Nie zabraknie również śpiewów i tańców lednickich, bowiem to dla nas sprawdzian przed tym ogólnopolskim spotkaniem – mówi Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy Festivalu.

Tegoroczne spotkanie posiada również specjalnie przygotowaną symbolikę, czyli tzw. gadżety, które zabierzemy do domu i będą nam przypominały o wydarzeniu przez cały nadchodzący rok. Organizatorzy zaplanowali, że w tym roku uczestnicy spotkania otrzymają: opaskę na rękę z modlitwą św. Jana Pawła II do Ducha Świętego, krzyż, a także świecę i pieczęć.

Festival to także wspaniała muzyka! W tym roku uwielbieniu towarzyszyli będą młodzi wokaliści tworzący chór pod kierunkiem Anny Wilkiewicz, a także z góralskim przytupem Zespół IGramy z Pokusą.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Festivalu i atrakcjach z nim związanych zapraszamy na stronę internetową www.festivalbody.pl.