Redaktor Łukasz Szelecki spotkał się przed budynkami Międzygminnej Strefy Aktywności Gospodarczej, która składa się z Centrum Obsługi Inwestora i Inkubatora Przedsiębiorczości z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Tadeuszem Piętowskim, z Anną Nowocień przedstawicielką Urzędu Miejskiego oraz z mieszkańcami Szydłowca w większości z bezrobotnymi młodymi ludźmi.

 

O czym dokładnie mowa jest w reportażu będziecie mogli obejrzeć w filmiku (przy okazji przepraszamy za jakość nagrania, ale dźwięk dobry :)).

Na dobrą sprawę nie dowiedzieliśmy się z tego reportażu nic nowego, jedyny plus jest taki (a wręcz nadzieja), że reportaż dotarł do kogoś wysoko i może wreszcie otworzy komuś oczy.

Godna pochwały jest obecność dyrektora Piętowskiego, ale po raz kolejny powtórzył on to co zawsze jak wyuczoną formułkę, a dementowanie własnych słów było nie na miejscu, bo dokładnie takie słowa dyrektora zacytował Dziennik Gazeta Prawna w lipcu 2012 roku.

 

Grupa inicjatywna, która wzywała na antenie Polsat News do debaty burmistrza Szydłowca Pana Andrzeja Jarzyńskiego z pewnością pomysł ma dobry, ale nie tylko burmistrza trzeba wezwać do debaty. Przydałoby się wezwać wszystkich włodarzy gminnych i powiatowych, a także tych z wyższych szczebli. 

Trzeba by się jednak zastanowić dlaczego grupa inicjatywna strzela tylko do Gminy? Wydaje się, że to trochę mylący strzał bo przecież za sprawy bezrobocia głównie odpowiada Powiatowy Urząd Pracy, który jak łatwo się domyśleć podlega Starostwu Powiatowemu. Dlatego portal www.naszszydlowiec.pl strzela w drugą stronę pytając, co powiat szydłowiecki robi by zmniejszyć bezrobocie ?

 

Mieszkańcy w końcu muszą otrzymać odpowiedź do czego dokładnie służą budynki sprzed których odbywała się relacja. Póki co od ponad roku mamy doczynienia z budynkami „widmo” nic nie wnoszącymi…a kasa została na budowę wydana.

 

Podsumowując – program dający iskierkę nadziei, że ktoś w końcu zwróci uwagę na Szydłowiec, bo jak tak dalej pójdzie to stopa bezrobocia w powiecie przekroczy tą „magicznę” czterdziestkę i wówczas będzie jakaś masakra, bo do połowy już niedaleko. 

 

Zbyt mało osób pojawiło się we wtorkowy wieczór przed kamerami, żeby sprawa ruszyła z kopyta. Mówię tutaj teraz z perspektywy zwyczajnego widza, po prostu garstka ludzi nie robi wrażenia.

Oby nie stało się tak z szydłowieckim problemem bezrobocia – oby to zrobiło wreszcie na osobach odpowiedzialnych wrażenie!

{phocagallery view=category|categoryid=157|limitstart=0|limitcount=8|imageordering=5}