Weekend 16-17 lipca będzie odbywał się w naszym mieście pod znakiem bardzo dobrego rock’n’rolla. 

Pierwszy dzień Festiwalu to jak zwykle konkurs młodych talentów, gdzie w tym roku główną nagrodą będzie możliwość nagrania singla w legendarnym Izabellin Studio. Z tego co się zorientowaliśmy ilość chętnych do wzięcia udziału w konkursie przechodzi naśmielsze oczekiwania głównego organizatora imprezy czyli Dariusza Grudnia, basisty zespołu Azyl P. 

Mimo bardzo wysokiego poziomu podczas dnia festiwalowego wszyscy czekają na koncert finałowy, który odbędzie się na dziedzińcu szydłowieckiego Zamku w niedzielę 17 lipca. Oprócz zwycięskiego zespołu z sobotniego przeglądu wystąpią również zaproszone na ten koncert gwiazdy polskiej rockowej sceny. 

Po raz drugi podczas „Rock na Zamku” zaprezentuje się zespół Azyl P. Ogromne emocje towarzyszyły zespołowi i jego fanom podczas ubiegłorocznego, pierwszego od 30-lat wspólnego i publicznego występu. Wszyscy mają jednak nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej i czekają na większy power szydłowieckiego bandu. W Azylu na wokalu znów Marcin Czyżewski, który rewelacyjnie poradził sobie z niełatwymi przecież piosenkami. 

Wśród zaproszonych gości, którzy wystąpią z Azylem P. na scenie zobaczymy w tym roku:

  • ANIĘ RUSOWICZ (Wokalistka bigbitowo-rockowa, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Szerszej publiczności dała się poznać w 2011 roku, kiedy to na festiwalu w Opolu zaśpiewała piosenki swojej matki. Od tamtej pory Ania Rusowicz pewnie wkroczyła do czołówki polskich wokalistek)
  • ANIĘ BRACHACZEK (Wokalista wykonująca muzykę alternatywną. Dziś śpiewa w rewelacyjnym zespole SIQ, gdzie na perkusji gra „Ślimak” z Acid Drinkers. Wcześniej śpiewała w zespołach BiFF i Pogodno, współpracowała również z Acid Drinkers, Czesławem Mozilem oraz Muńkiem Staszczykiem. Brachaczek podobnie jak Rusowicz stanowi dziś ścisłą czołówkę polskich wokalistek)
  • JUANA CARLOSA CANO (Wokalista narodowości meksykańskiej. Zwycięzca czwartej edycji talent-show telewizyjnego The Voice of Poland. Śpiewał w drużynie Marii Sadowskiej. Gdyby spojrzeć na popularność w social media Juan jest najbardziej popularny wśród zaproszonych do Szydłowca gości. Znakomity rockowo – metalowy wokal, który potrafi zaśpiewać praktycznie wszystko!)
  • MACIEJA SILSKIEGO (Przez niektórych być może trochę zapomniana postać. Zwycięzca talent – show Idol w 2005 roku, gdzie w finale wykonał utwór American Woman z repertuaru Lennego Kravitza. W swoim dorobku ma jedną płytę wydaną w 2007 roku. Niegdyś brany pod uwagę jako wokalista zespołu Azyl P. za 10 dni przekonamy się jak zabrzmi jego wokal w tym repertuarze)

Jak sami widzicie wszystko zapowiada się naprawdę wystrzałowo! Dlatego nie może Was zabraknąć w dniach 16-17 lipca na dziedzińcu Zamku w Szydłowcu! Festiwal im. Andrzeja Siewierskiego „Rock Na Zamku” przybywajcie!

W sobotę start o 17, w niedzielę o godzinie 19!

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje portal www.naszszydlowiec.pl