Po zakończeniu niedawno odbywającego się Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu Szydłowiec 2023, możemy śmiało stwierdzić, że to niezwykłe wydarzenie było pełne talentu i zaangażowania młodych artystów. Dzięki hojności Pana Krzysztofa Ubysza, Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie auli szkoły.

W festiwalowych zmaganiach, które odbyły się w środę w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu, wzięły udział zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych z 26 placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Powiatu Szydłowieckiego.

Młodzi twórcy byli doskonale przygotowani, ubrani w stroje pasujące do tematu, a niektórzy zaskoczyli publiczność wyjątkowymi rekwizytami. Niektóre występy zostały wzbogacone także elementami tanecznymi, co jeszcze bardziej urozmaiciło prezentacje. Ważne jest podkreślenie, że wszystkie zaśpiewane piosenki były autorskie, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu nauczycieli i artystów w przygotowanie do występu. Tematyka utworów dotyczyła zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania, zapobiegania uzależnieniom, dbania o higienę osobistą oraz ochrony środowiska.

W skład komisji konkursowej weszli: przewodniczący – lek. med. Pan Marek Posobkiewicz,  Agnieszka Sobutka-Klepaczewska z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek oraz Ewa Pytlak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu.

W kategorii szkół podstawowych klas 1-5 pierwsze miejsce zdobyła

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

Drugie miejsce przypadło

  • Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu,

a trzecie miejsce zajęła

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych klas 6-8 zwycięstwo odniosła

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Wałsnowie,

na drugim miejscu uplasowała się

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jastrzębiu,

a trzecie miejsce przypadło

  • Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia pozostałym uczestnikom, zarówno w kategorii przedszkola, jak i szkół podstawowych.

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Szydłowiec na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Poniżej prezentujemy foto i wideo relacje z festiwalu