Grupa fotospacery.pl jako kolejny punkt w którym chce zrobić piękne zdjęcia wybrała Szydłowiec! 

Już 12 sierpnia w godzinach 13-17 będziecie mogli spotkać na ulicach Szydłowca grupę fotografów z aparatami marki Olympus w rękach. Fotospacer po naszym mieście zorganizowany zostanie w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”.

– Pomysł na Szydłowiec pojawił się wtedy, gdy stwierdziliśmy, że „na Mazowszu, to zwiedziliśmy już prawie wszystko”. Z mocnym akcentem na prawie, bo mamy jeszcze kilka konkretnych planów na ten rok, ale bardziej chodziło o to, że jesteśmy w stanie szybko i z głowy podać listę miejsc, które jeszcze chcieliśmy odwiedzić, i które znamy. I wtedy pojawiło się miasto, którego nie znamy, i które z pewnością zasługuje na to, by odkryć je i się nim zachwycić – Szydłowiec! – piszą w evencie założnym na facebooku organizatorzy.

Data: 12 sierpnia 2017 r.

Godziny: 13:00 – 17:00 (możliwe lekkie przesunięcia)

Miejce: Szydłowiec

Partnerzy: Olympus Polska, Epson

Sprzęt:

– najnowsze bezlusterkowe aparaty firmy Olympus, bezlusterkowce z rodziny OM-D i kompakty wodoodporne z rodziny Tough

– drukarka: 6-atramentowy model Epson L850 – posłuży nam do wykonania znacznej liczby wydruków, stanowiących nagrody konkursowe po każdym z Fotospacerów

KOLEJNE DATY Fotospacerów z Olympusem to: 30.09, 28.10, 25.11, 16.12 Warto zanotować sobie w kalendarzu!

KRÓTKI KURS FOTOGRAFII Tym razem zagadnieniem, które poruszymy, będą filtry – i to dwojakiego rodzaju. Z jednej strony, zbadamy wyjątkowe możliwości aparatów Olympusa, zebrane w grupie tzw. filtrów artystycznych. Z drugiej, omówimy też kilka rodzajów filtrów fotograficznych, których nadal warto używać w dzisiejszych, cyfrowych czasach, w tym zwłaszcza filtr polaryzacyjny i szary.

ODROBINA FORMALNOŚCI:

– Udział w Fotospacerze jest bezpłatny

– liczba uczestników: około 25 osób

– liczba osób testujących sprzęt Olympusa: około 15-20 osób

– sposób zgłaszania się: formularz na stronie http://fotospacery.pl/fotospacery-z-olympusem-szydlowiec/

– prosimy o wzięcie swoich kart SD

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!