ARTYKUŁ W PRZEGLĄDZIE SPORTOWYM

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu Sportowego w artykule autorstwa Macieja Wąsowskiego możemy przeczytać o tym ile zarobi klub z Szydłowca, w tekście widnieją również wypowiedzi prezesa klubu Tomasza Blocha. Według autora tekstu prezes był bardzo podekscytowany telefonem z redakcji Przeglądu oraz kwotą, która ma zasilić konto Szydłowianki. 

ŚLEDZIMY TWITTERA

Burzliwa dyskusja odbywała się dziś również na Twitterach kilku dziennikarzy sportowych. Jako pierwszy dyskusję rozpoczął wspomniany Wąsowski, a w polemikę z nim weszli m.in. Paweł Mogielnicki z 90minut.pl oraz Krzysztof Stanowski twórca Weszło.com

Jednak najciekawiej było na profilu innego dziennikarza Przeglądu Sportowego Adama Dawidziuka, gdzie Piotr Jóźwiak z Weszło.com wysnuł taką oto ciekawą teorię: 

I co wy na to? Czy to może być prawda?

PREZES BLOCH DAJE POPIS 

Prawdziwe są niestety słowa prezesa Tomasza Blocha w artykule Przeglądu Sportowego…., który mówi m.in. że: „…– Mamy teraz trzy zespoły młodzieżowe. U-14, U-17 i U-19. Co roku modlimy się o to, żeby nie awansować do ligi mazowieckiej. Raz już odmówiliśmy awansu. Wszystko przez koszty…”. W tym miejscu wypada wyrazić współczucie dla młodych piłkarzy grających w tym klubie, czy po takich słowach swojego prezesa znajdą oni motywację by dalej trenować ? by dawać z siebie więcej? Zdaje się, że bardziej pasowałyby słowa „co roku modlimy się o to, by było więcej talentów i więcej pieniędzy”.

Być może po takim zastrzyku gotówki (drugi budżet roczny) w Szydłowcu zamarzą o awansach na wszystkich szczeblach ? Czy jednak zarząd Szydłowianki ma już pomysł jak te pieniądze spożytkować? Czy będzie to inwestycja w młodzież, a może w modernizację stadionu? czy… ?

Na jednym z portali społecznościowych kibice Szydłowianki snują już teorie spiskowe, kto i po co wystartuje w wyborach na prezesa klubu. Nawet prezes Tomasz Bloch wspomniał o zbliżających się wyborach w artykule – „W lutym kończy się kadencja zarządu i znając życie będzie bardzo wiele pomysłów na to, jak wydać te pieniądze „

KWESTIE FINANSOWE

Wracając do spraw finansowych bardzo dokładnie wyjaśnił je Wąsowski w aktualizacji artykułu: Szydłowiance w ramach przepisów FIFA (tzw. solidarity contribution) należy się 0,5% od całej sumy transferu, ponieważ zawodnik grał w klubie przez niecałe pięć lat – do 14 roku życia (naliczają się tylko sezony od 12 roku życia przyp). Dodatkowo jednak liczbę procentów od całej sumy transferu reguluje wspomniany w tekście, przez prezesa Blocha, zapis w umowie transferowej między Szydłowianką, a Legią z 2006 roku. Z tego wychodzi, że IV-ligowiec może dostać razem 5,5% całej sumy. Wówczas będzie to już 148 tysięcy euro, czyli 592 tysiące złotych – zaznaczam, że są to jednak nadal dane szacunkowe.

BRAK INFORMACJI i DONIESIENIA Z FRANCUSKICH MEDIÓW

Ciekawostką jest fakt, że o transferze Dominika i o tym, że przechodzi badania poinformowały już wszystkie media w Polsce, a oficjalna strona Toulouse FC oraz fan page na facebooku… milczą (?). Również specjalistyczny transferowy portal transfermarkt.de nie podaje zbyt wielu informacji. Póki co podali tylko, że Dominik jest na testach, ale to i tak informacja podana za Przeglądem Sportowym. 

Francuskie media informują, że Furman pownien szykować się na występ dopiero 25 stycznia, kiedy to przeciwnikiem Toulouse FC będzie SC Bastia klub z Korsyki. Jeżeli mają rację Dominkowi przeleci koło nosa mecz z rewelacyjnym klubem posiadającym w składzie m.in. Radamela Falcao czyli AS Monaco. Na szczęście już w lutym będzie miał możliwość zagrać przeciwko takim drużynom jak: Olympique Marsylia i Parsi Saint – Germain. Pierwsza drużyna posiada w składzie takich piłkarzy jak Mathieu Valbuena czy Andre-Pierre Gignac, druga ekipa to ścisła czołówka światowa ze Zlatanem Ibrahimovicem, Edinsonem Cavanim i Thiago Silvą na czele.

Cały Szydłowiec trzyma kciuki za Twoje występy Dominik!