Projekt powiatowy basenu w Szydłowcu, ponoć leżał w jednej z szaf Starostwa Powiatowego już od 2011 roku. Jedna dopiero kiedy na facebooku powstała grupa, która nazwała się Społecznym Komitetem Budowy Basenu w Szydłowcu, temat nabrał jakby kolorytu. 

Okazało się, że wystarczyło chuchnąć na zakurzoną stertę papieru i obiecano nam, mieszkańcom powiatu szydłowieckiego najpierw lodowisko, a w 2021 roku basen. Oba obiekty według planu Starostwa mają powstać przy Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza.

Społeczny Komitet Budowy Basenu nie do końca jest zadowolony z tej lokalizacji, ale jak sami przyznają w ostateczności zgodzą się na nią, niech tylko basen w Szydłowcu powstanie.

Przeciwnicy szybkiej budowy basenu uważają, że w naszym mieście wystarczy zalew (który jest w trakcie rewitalizacji), a basen to zbędny i ryzykowny koszt.

Starostwo ogłosiło konsultacje w temacie basenu, a ogłosiło je na wniosek mieszkańców Szydłowca, którzy uzbierali sporą liczbę podpisów pod wnioskiem. Konsultacje trwają, czekamy na ich efekt.

W ostatnim czasie do wglądu wyłożony został plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Wschód (ps. na dniach zajrzymy do tego planu) i pojawił się na stronie Społecznego Komitetu pomysł, aby szydłowiecki basen zlokalizować na dawnym boisku pomiędzy blokami na ulicy Jachowskiego i Wschodniej, przy przedszkolu (grafika foto główne, poniżej widok na działki, mowa o działce nr. 5716/1

Co Wy na to? Gdzie powinien być zlokalizowany basen? Przy szkole im. KOP? Pomiędzy blokami? A może w całkowicie innym miejscu? Czekamy na Wasze opinie.