Pod koniec listopada z prowadzenia Szydłowianki Szydłowiec zrezygnował trener Piotr Dejworek, który szydłowiecką drużynę prowadził w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020.

Trener Dejworek otrzymał ofertę z Granatu Skarżysko – Kamienna drużyny z czwartej ligi świętokrzyskiej, gdzie zajmuje wysokie czwarte miejsce.

Nowym trenerem Szydłowianki ogłoszony został dziś, podczas spotkania wigilijnego Marcin Kośmicki. Kośmicki ma 42 lata i jest byłym piłkarzem m.in: Śląska Wrocław, Ceramiki Opoczno, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Ruchu Chorzów, Górnika Łęczna. W barwach Korony Kielce rozegrał cztery mecze w polskiej ekstraklasie. W ostatnim czasie trenował młodzieżowe drużyny Czarnovii Kielce.

Marcin Kośmicki to bardzo ambitny młody szkoleniowiec. Potrafi pracować z młodzieżą, której u nas nie brakuje. Cały czas się uczy, przebywał min. na stażu w VFL Wolfsburg drużynie z niemieckiej Budnesligi. Liczymy na udaną współpracę” – powiedział w rozmowie z portalem „Nasz Szydłowiec”, Tomasz Hebda dyrektor ds. sportowych Szydłowianki Szydłowiec.

Szydłowianka Szydłowiec po rundzie jesiennej radomskiej Klasy Okręgowej (szósty poziom rozgrywek w Polsce) zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem ledwie 14 punktów. W piętnastu meczach odniosła, cztery zwycięstwa, 2 remisy i zanotowała 9 porażek.

Trzymamy kciuki za nowego trenera i naszą drużynę!

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Hebda dyrektor sportowy, Marcin Kośmicki trener i Maciej Stefański prezes Szydłowianki Szydłowiec.