Tegoroczny finał znów przejdzie do historii. Pomimo szerzącej się krytyki w stronę Jurka Owsiaka i fundacji okazało się, że Polacy wspierają te działania i dali temu wyraz właśnie 10 stycznia 2016 roku. 24. Finał WOŚP jest finałem rekordowym!

38.884,70 złotych zebrał szydłowiecki sztab WOŚP! Nigdy wcześniej nie udało uzbierać się więcej. W ubiegłym roku w powiecie szydłowieckim uzbierano około 6 tysięcy złotych mniej. 

W niedzielę od godzin porannych na ulicach Szydłowca, Chlewisk, Jastrzębia, Orońska, Majdowa i Sadku, można było zauważyć około 120 wolontariuszy. Jak się później okazało mieszkańcy naszego powiatu okazali swoją hojność. 

Każdy finał w Szydłowcu to wiele imprez towarzyszących, dlatego już po raz kolejny odbył się Orkiestrowy Turniej Futsalu w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II, który przygotował Rafał Kiljanek. Drugi rok z rzędu triumfowała drużyna Akukaracza, w której występował burmistrz Szydłowca Artur Ludew. 

O godzinie 13.oo z Rynku Wielkiego w Szydłowcu wystartowali zawodnicy w: IV Szydłowieckim Marszu Nordic Walking oraz II Szydłowieckim Biegu „Policz się z cukrzycą”. Wszystkie imprezy sportowe odbywały się w duchu szlachetnej rywalizacji sportowej. 

W lokalu „Lodownia” również tradycyjnie odbył się już „Orkiestrowy Bal Karnawałowy” dla dzieciaków. Jak zwykle chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. O godzine 16 rozpoczął się finałowy koncert w Chlewiskach. 

Natomiast w Szydłowcu muzyczne granie ruszyło chwilę po godzinie 18. Koncert rozpoczęli prowadzący: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk, którzy na scenę zaprosili pierwszych wykonawców czyli Tomasza Kraskę, który wystąpił z Krzysztofem Gozdkiem i Karolem Walasikiem. Chłopaki wykonali kilka znanych rockowych numerów. 

Kolejnym zespołem był szydłowiecki rockowy band Sanderling. Wielu było ciekawych ich występu, ponieważ był to ich debiut na żywo. Po tym koncercie kolejni czekają na płytę zespołu. 

Jako ostatni muzyczny gość zaprezentował się zespół Magister Ninja z Łodzi. Połączenie rapu, z rockowym damskim wokalem i mocnymi gitarowymi riffami po raz kolejny przypadła do gustu szydłowieckiej publiczności. Zespół zagrał w naszym mieście już po raz czwarty i obiecali, że jeszcze do nas przyjadą. 

Pomiędzy poszczególnymi występami wspomniani wyżej konferansjerzy poprowadzili licytacje orkiestrowych gadżetów. Około 4,8 tys. złotych uzbierał podczas aukcji szydłowiecki sztab. Za najwyższą kwotę wylicytowano piłkę z podpisami piłkarzy Legii Warszawa – 950 złotych, za niewiele mniej „poszedł” 2 dniowy pobyt w Manor House, orkiestrowy kubek „kosztował” w tym roku 600 złotych, a za 500 złotych sprzedano finałową koszulkę. 

Zwieńczeniem finału w Szydłowcu było wystrzelnie symbolicznego „Światełka do Nieba”, które zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach koncertu. 

Szefowa szydłowieckiego sztabu WOŚP – Anna Kowalska na łamach Echa Dnia podziękowała wszystkim za pomoc przy organizacji 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu. 

Cała kwota została już przekazana do Banku PEKAO, który za kilka tygodni powinien podać sztabowi informację o oficjalnym wyniku zbiórki w powiecie szydłowieckim. 

Fotoreportaże:

Ilona Mamla 1

Ilona Mamla 2

Monika Szymkiewicz

Michał Szymkiewicz

Radio Szydłowiec

Bal Karnawałowy

Więcej info na temat finałowych działań w Szydłowcu znajdziecie na WOŚP Szydłowiec.