Kiedy słyszy się nazwy Leszczyny lub Majdanki w gminie Chlewiska na myśl przychodzą nam na myśl piękne tereny wiejskie, przyroda, cisza i spokój. Nie jest niestety tak do końca.

Wczoraj otrzymaliśmy oburzające zgłoszenie od mieszkańców tamtych terenów. Jak nam powiedzieli w środę (13 maja) wieczorem jedna z firm zajmujących się odbiorem i wywozem nieczystości wyrzuciła zawartość zbiornika z fekaliami na prywatną działkę pomiędzy Leszczynami, a Majdankami.

W tym miejscu wylane zostały fekalia

Mieszkańcy zdecydowali się zgłosić sprawę na policję.

Tak otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Policjanci byli na miejscu 13 maja około godziny 21.00. Mieszkańcy zgłosili wylanie ścieków na teren prywatny. Trwają czynności wyjaśniające tę sprawę. Jeżeli ustalimy coś więcej z pewnością o tym poinformujemy” – powiedziała portalowi „Nasz Szydłowiec” st. sierż. Marlena Skórkiewicz – oficer prasowy szydłowieckiej komendy policji

Czekamy na rozstrzygnięcie tego karygodnego zachowania. Do tematu wrócimy.

Przy okazji tematu wylanych ścieków pojawił się również drugi temat związany z tym miejscem. Kiedy spojrzymy na ten teren z wysokości Google Maps, teren jest zielony, leśny, jednym słowem piękne miejsce.

Niestety oprócz tego, że jest tam pięknie to okazuje się, że na terenie kilku hektarów ludzie urządzili sobie wielkie śmietnisko. Zdjęcia, które pokazujemy poniżej przedstawiają śmieci na obszarze 500-600 metrów, ale mieszkańcy informują, że śmietnisko jest „zorganizowane” na zdecydowanie większym terenie.

Mieszkańcy uważają, że włodarze samorządowi nie interesują się tym tematem, dlatego wysłaliśmy zdjęcia do władz gminy Chlewiska z nadzieją na ustosunkowanie się do tej sprawy.

Ta sytuacja również będzie przez nas monitorowana. Poniżej foto:

foto główne: google maps