Miłośnicy oberka i zabaw tanecznych, mogą przygotować się na prawdziwą ucztę muzyczną i taneczną. We wtorek, 15 sierpnia w miejscowości Ostałów w gminie Chlewiska odbędzie się kolejna już potańcówka, podczas której do rytmu tradycyjnej muzyki folklorystycznej i ludowej będą mogli spędzić niezapomnianą noc. Przygrywać będzie Kapela Bursów, gwarantując wspaniałą atmosferę i roztańczoną zabawę.

Data i Miejsce:
Jeśli oberek i muzyka folklorystyczna są w Waszym sercu, koniecznie zaznaczcie 15 sierpnia w swoim kalendarzu. Impreza odbędzie się w Ostałowie przy świetlicy, który otoczony jest pięknymi krajobrazami i niepowtarzalnym duchem polskiej wsi.

Kapela Bursów:
To właśnie Kapela Bursów z Guzowa będzie przygrywać na tej wyjątkowej potańcówce. Jej utalentowani członkowie osiągają najwyższe miejsca podczas krajowych konkursów i przeglądów kapel.

Roztańczona Noc:
Przygotujcie się na wieczór pełen niezapomnianych chwil. W rytmach oberka i innych tradycyjnych melodii zatańczycie do upadłego, z nowymi i starymi znajomymi, a może nawet poznacie nowych ludzi, którzy podobnie jak Wy kochają folklor i taniec.

Tradycja i Kultura:
Nie ma lepszego sposobu na zbliżenie się do polskiej tradycji i kultury niż poprzez muzykę i taniec. Potańcówka na Ostałowie to nie tylko rozrywka, to także szansa na przypomnienie sobie o naszych korzeniach i tym, jak to było kiedyś.

Organizatorzy, sołtys Ostałowa Dariusz Gruszczyński Stanisławem Majem z Jankowic zapraszają wszystkich miłośników oberka i muzyki folklorystycznej. Cykliczne organizowane potańcówki w Ostałowie przyciągają fanów takich zabaw z całej polski.

Nie ważne, czy jesteście doświadczonymi tancerzami oberka, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z folklorem – ta potańcówka jest dla Was.

Jeśli pragniecie spędzić wieczór w otoczeniu wspaniałej muzyki i roztańczonych ludzi, nie możecie przegapić potańcówki na Ostałowie z Kapelą Bursów! To wyjątkowa okazja do przeżycia autentycznego folkloru i tradycji.

Pod tym linkiem „Potańcówki i zabawy w Ostałowie” znajdziecie foto i wideo relacje zrealizowane przez Nasz Szydłowiec z ostatniej takiej potańcówki .