Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny.

Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Biorą w niej udział nie tylko raperzy. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge

Akcja rozrosła się tak i stała się tak popularna, że powoli zaczyna brakować osób ze świata kultury, które w akcji jeszcze nie wzięły udziału. Nominacje trafiły również na ziemię szydłowiecką, a pierwszym który wziął udział w akcji był prawdopodobnie Kuba Goździk, młody raper pochodzący z Załawy w gminie Chlewiska działający pod nazwą „Goździk”.

Wyzwanie przyjął również Paweł Barczyński znany jako Pafeł, który do wyzwania nominował m.in redaktora portalu „Nasz Szydłowiec” Marcina Banaszczyka:

Na wyzwanie Goździka odpowiedział kolejny raper z Szydłowca czyli Dawid Strzelecki znany wszystkim jako Strzelba:

Strzelba natomiast nominował znanego nam wszystkim dobrze Tomasza Kraskę, który wyzwanie przyjął i we współpracy z Piotrem Zającem stworzył takie coś:

Jak wspomnieliśmy wyżej nominację otrzymał Marcin Banaszczyk redaktor portalu „Nasz Szydłowiec” i wyzwanie przyjął, choć jak sam zaczął swój challenge „nie rymuje, ani nie rapuje”:

Wyzwanie od Marcina Banaszczyka przyjął Jasik (Rafał Jasikowski), który niegdyś był znany każdemu miłośnikowi rapu w Szydłowcu. Pomimo tego, że obecnie przebywa na emigracji dał radę i nagrał parę wersów, przypominając się tym samym:

Nominację od Tomka Kraski i Marcina Banaszczyka otrzymała Zuza Gadowska, znana wszystkim w Szydłowcu utalentowana wokalistka i instrumentalistka, ale postanowiła zrobić trochę na przekór, ale przynajmniej ładnie się wytłumaczyła 🙂

Od wielu lat w Łodzi mieszka Mateusz Jarzyński jeden z członków łódzkiego zespołu Magister Ninja, ale jak dobrze wiecie pochodzi z Szydłowca i również nagrał swoją „16”:

Nominację od Tomka Kraski otrzymała Laura Śliwa czyli wokalistka zespołu IN MY SOUL z Szydłowca. Koniecznie musicie sprawdzić co Laura nagrała!

Na wyzwanie Jasika odpowiedział raper PUMA z Szydłowca czyli Hubert Kaluga. Posłuchajcie:

Sukcesywnie będziemy dodawali kolejnych śmiałków, którzy podjęli wyzwanie #Hot16Challenge2 i pochodzą z ziemi szydłowieckiej.

A Was zachęcamy do wspierania zbiórki na siepomaga.pl linki znajdziecie wyżej.