Poniżej przedstawiamy nominację, które są wynikiem opisywanych zdarzeń na portalu www.naszszydlowiec.pl. O każdej osobie i każdym wydarzeniu na portalu powstał artykuł, więc siłą rzeczy musiało to coś znaczyć.

Do końca listopada czekamy jeszcze na Wasze propozycje do zestawienia, ponieważ z pewnością kogoś pominęliśmy. Swoje propozycje piszcie w komentarzach, na Facebooku czy na maila: redakcja.naszszydlowiec@gmail.com PAMIĘTAJCIE O UZASADNIENIU SWOJEJ PROPOZYCJI, KANDYDATURA BEZ UZASADNIENIA NIE BEDZIE BRANA POD UWAGĘ (!).

 

Nominacie POSTAĆ ROKU:

Rodzinna Akademia Sportu (założyciele) – zarząd tworzą: prezes Grzegorz Nowak i wiceprezes Paweł Bloch. Jak na pierwszy rok działalności RAS zorganizował naprawdę wiele wydarzeń: ferie zimowe, zakończenie wakacji, turniej siatkarski czy wypoczynek w Łebie. Fanatycy sportu starają się zaszczepić sportowego bakcyla u szydłowieckich dzieciaków.

KS „Akademia Piłkarska Szydłowiec” (założyciele) – kto by pomyślał, że jest aż tak duże zainteresowanie trenowaniem piłki nożnej wśród najmłodszych? Pomyśli o tym założyciele AP w Szydłowcu: Dominik Gawor oraz Artur Ludew i Michał Kowalczyk, obaj niegdyś czołowi zawodnicy Szydłowianki. Dzieciaki poznają podstawy futbolu oraz uczą się zdrowej rywalizacji podczas licznych turniejów. 

Bezdomniaki Szydłowieckie (grupa ludzi) – na czele stoją Anita Wesołowska i Kamila Krakowiak, która ratuje bezdomne zwierzęta (głównie psy i koty) wałęsające się po szydłowieckich ulicach. Ilu zwierzakom Ci ludzie znaleźli dom i uwolnili od ulicznej tułaczki, wiedzą chyba tylko oni. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej to oni są jedyną deską ratunku dla zmarzniętego, głodnego lub pobitego zwierzaka, a nawet ciężarnej suki.

Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki (przedsiębiorcy) – strategicznym celem zawartego partnerstwa jest współpraca pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego z powiatu szydłowieckiego organizacjami pozarządowymi, ośrodkami nauki, przedsiębiorcami i mieszkańcami na rzecz rozwoju kamieniarstwa. Pierwszymi plusami dla Partnerstwa są: organizacja Święta Piaskowca i udział w Targach Kielce promując piaskowiec szydłowiecki. 

Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN (zawodnicy, trenerzy) – drugi rok z rzędu nie wyróżniamy nikogo z karateków osobno. Stawiamy na jedność. Sukcesy zawodników i ich trenerów są z pewnością nie do podważenia. Mistrzostwo Polski, udział w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych z sukcesami. W roku ubiegłym karatecy zajęli II miejsce w plebiscycie, w tegorocznym również będą faworytami.

Dominik Furman – o tym chłopaku z Szydłowca, zawodniku Legii Warszawa i kapitanie Reprezentacji Polski do lat 21 powiedziano i napisano już bardzo wiele. Postęp jaki Dominik zrobił na przestrzeni ostatniego roku musi zostać doceniony nominacją. Dominik to zdecydowany zwycięzca w poprzedniej edycji, na szczęście regulamin plebiscytu przewiduje trzy zwycięstwa, dlatego Dominik pojawił się w gronie nominowanych. 

Zuzanna Gadowska – talent Zuzy jest ogromny. Doceniają go nawet najbardziej wybredni słuchacze. Warto wspomnieć, że Zuza nie dość, że śpiewa, to jeszcze gra na skrzypcach i ukulele, oraz sama komponuje. W mijającym roku zdobyła wiele wyróżnień i nagród na festiwalach, wystąpiła w Muzeum Powstania Warszawskiego, a także gościnnie zaśpiewała na płycie zespołu IRA. Mimo wszystko chyba największym osiągnięciem są jej własne kompozycje, jedna z nich „My Violets” przez specjalnie powołane jury zdobyła tytuł 'Szydłowiecki Hit Muzyczny”.

Fundacja Aktywizacji Społecznej „Kanon” (Sławomir Nojek i Łukasz Piorun) – panowie działają oficjalnie od niedawna jako Fundacja. Starają się łączyć zainteresowania seniorów z zainteresowaniami młodzieży, które wielokrotnie są bardzo podobne. Pierwszy projekt dotyczył płaszczyzny muzycznej. Warto również wspomnieć, że Nojek i Piorun zdecydowanie dłużej starają się działać na rzecz lokalnej społeczności i pomagać mieszkańcom w wielu sprawach. 

Teatr „U Radziwiłła” – 

Grupa Teatralna „Zamczysko” –    Oba teatry to znakomite połączenie młodości z doświadczeniem swoich mentorek, którymi są: Sława Lorenc Hanusz (U Radziwłła) i Irena Przybyłowska Hanusz (Zamczysko).  

Przez oba teatry przewija się każdego roku wiele wspaniałych talentów aktorskich i wokalnych, jest to z pewnością fenom jak na tak małe miasteczko.  Oczywiście głosy oddajemy osobno na każdy z teatrów. 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych (dyrektor, pracownicy) – przez lata nie wychodziło z zamkowych murów, jedyne co się o nim wiedziało było to, że są tam jakieś stare ludowe instrumenty. Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem nowej dyrektor Anety Oborny i kilku nowych pracowników. Muzeum wyszło do ludzi, zaczęło organizować historyczne prelekcje na temat Szydłowca czy spotkania i warsztaty z ludowymi muzykami. To właśnie chyba o to chodzi. 

Stowarzyszenie Honorowych Krwiodawców (zarząd) – dzięki nim Szydłowiec jest jedym z liderów jeżeli chodzi o ilość zebranej krwi i ludzi dobrej woli. Każdą akcją poboru krwi w Szydłowcu zajmują się prezes Damian Daniłowski i wiceprezes Jerzy Gawor. Za każdym razem okazuje się, że w naszym mieście jest ogromna liczba ludzi chcących pomagać innym. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się akcje skierowane na pomoc konkretnej osobie.

Szydłowianka Szydłowiec (trenerzy, zawodnicy) – choć co raz większą popularność zyskują w Szydłowcu sporty walki czy taniec to i tak należy pamiętać kto jest największą sportową chlubą naszego miasta. Szydłowianka Szydłowiec bo o niej mowa, to klub z tradycjami od kilka lat stawiający na młodzież z regionu. Dzięki takiemu podejściu do sprawy zespół z miesiąca na miesiąc wygląda lepiej i stanowi o sile IV ligi mazowieckiej. Wyniki mówią same za siebie.

Ryszard Kołodziej – to mieszkaniec Woli Korzeniowej , uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tęcza” w Skarżysku Kam. W ubiegłym roku kilkukrotnie mogliśmy się przekonać o sporym talencie wokalnym Ryszarda, chociażby podczas obchodów 50- lecia istnienia OSP w Woli Korzeniowej. Jednak najważniejszym osiągniciem artysty było zwycięstwo w X Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy razem”.

Prod B. (Jakub Biegaj) – warto w takim miejscu wyróżnić również człowieka, który tworzy muzykę w ogóle nie znaną. Prod B. to pseudonim artystyczny Jakuba Biegaja, który wydał w tym roku swoją nową płytę pn. „Road to Nowhere”. Plyta jest w całości instrumentalna, dlatego pozwala na dowolną interpretację i nie ograniczona jest jednym gatunkiem muzycznym. Artysta pochodzi z pobliskich Skłób.

Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT – to grupa dziewczyn, które robią niesamowitą robotę na rzecz mieszkańców Szydłowca. Inga Pytka – Sobutka, Anna Michajłow – Arak, Monika Ługowska, Marta Łabęcka, Barbara Sochacka i wszyscy, którzy im pomagają w mijającym roku wykonali naprawdę olbrzymią pracę. Dwa znakomite projekty realizowane przy wsparciu instytucji spoza Szydłowca: 'Wyszło Szydło” i „JesteśMY” okazały się wielkimi sukcesami. Jedno jest pewne to nie jest ani początek, ani tym bardziej koniec działalności dziewczyn.

Contra Team (zawodnicy) – to tegoroczni mistrzowie Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej. Zawodnicy Contry Team, pod przewodnictwem kapitana drużyny Przemysława Wrochny zakończyli długi sezon na pozycji lidera. Królem strzelców został supersnajper z tego zespołu Michał Raciborski. Gdyby nie słabsza końcówka sezonu, można by powiedzieć, że zdominowali rozgrywki amatorskiej ligi.

Klub Biegacza „Endorfina” – w ciągu ostatniego roku okazało się, że mamy w Szydłowcu rzesze biegających osób. Dziś mówiąc słowo „biegam” ma się na myśli właśnie Endorfinę i ludzi zreszonych w tej ekipie. Jakby tego było mało odnoszą oni masę sukcesów zdobywając wysokie miejsca i pokonując mordercze trasy maratonów. Z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Przemysław Duda – sam o sobie mówi, że jest człowiekiem orkiestrą. Mnóstwo pomysłów na minutę to znak rozpoznawczy Przemka. W mijającym roku szczególnie zasłynął stworzeniem Strefy JP2 – Centrum Młodych, prężnie działającego miejsca spotkań młodzieży. Oprócz tego był jeszcze taniec wielkanocny, animacje na Lednicy i Pielgrzymce. W grudniu wspólnie z młodzieżą ze „strefy” zorganizuje kiermasz świąteczny. 

Jakub Sroczyński – siatkarz pochodzący z Szydłowca, wychowanek Czarnych Radom. W ostatnim czasie zmienił barwy klubowe, a także kraj w którym będzie występował. Miejscem w którym Jakub będzie rozwijał swój talent jest teraz Belgia i klub Fixit Kalmpthout. Jak sam mówi, pomimo, że zawodnicy są belgami, a trener holendrem to czuje się w drużynie potrzebny. Nominacja dla Jakuba niech będzie motywacją do jak najlepszego reprezentowania szydłowieckiej ziemi w Belgii.

SKS Kick – Boxing Viktoria Szydłowiec (trenerzy, zawodnicy) –  Paweł Surdy i cały sztab trenerski posiadają niesamowity talent wyszkolenia najlepszych zawodników w kraju. W takim małym mieście jak Szydłowiec okazuje się, że jest ogromne zainteresowanie sportami walki. Trenują dzieciaki, młodzież i troszkę starsi. Wystarczy zerknąć na facebookowy profil Viktorii by przekonać się ilu medalistów znajduje się w składzie szydłowieckiej ekipy.

Karol Zapalski – młody mieszkaniec Szydłowca, finalista siatkarskich rozgrywek Kinder + Sport Cup. W finale udział wzięło 624 młodych zawodników, wyłonionych z grupy 32 000 adeptów siatkówki. Sukces jest tym większy, że Karol był najmłodszym uczestnikiem w historii turnieju. 

 

Nominacje WYDARZENIE ROKU:

21 Szydłowiecki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zapamiętany zostanie jako jeden z tych najzimniejszych i najbardziej śnieżnych. Szefem sztabu po raz pierwszy był Marcin Banaszczyk, na scenie szydłowieckiego Zamku wystąpili znani z programów talent show: Antek Smykiewicz i zespół Venflon, oraz rodzimi wykonawcy. Podczas koncertu zlicytowano m.in koszulkę meczową Dominika Furmana czy serce WOŚP z piaskowca. W ciągu dnia mieszkańcy na ogromnym banerze pisali pozdrowienia dla Fundacji i Jurka Owsiaka. Baner kilka tygodni po finale został osobiście przekazany przez członków sztabu Jurkowi Owsiakowi.

I Ogólnopolski Turniej Siatkówki – dwudniowa impreza siatkarska podczas której wystąpiło ponad 130 zawodników. Na boiskach hali sportowej ZS im. Jana Pawła II zagrali siatkarze i siatkarki z : Kielc, Radomia, Łodzi, Jastrzębia, Warszawy, Krakowa oraz Szydłowca. Organizatorami turnieju byli: Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe, Urząd Miejski i SCKiS Zamek.

XI Kiermasz Wielkanocny – organizowany od 11 lat zawsze w Niedzielę Palmową. Kiermasz wpisał się już chyba na stałe w krajobraz szydłowieckich obchodów Świąt Wielkanocnych. Tradycją kiermaszu jest uroczysta procesja wiernych z Rynku Wielkiego do kościoła św. Zygmunta, na czele procesji prowadzona jest figura Jezusa Chrystusa na osiołku. 

Scena Zamek dla każdego – artystyczny konkurs organizowany przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu Zamek zyskał ogromną popularność wśród szydłowieckiej młodzieży. W tym roku odbyła się II edycja w której udział wzięło 30 artystów (to prawie dwa razy więcej niż w pierwszej edycji). Najlepsze prezentacje według jurorów przedstawili: Zuzanna Gadowska, Adriana Olbromska i Jakub Goździk.

Graj mi muzykancie ja cie lubię słuchać – pod taką nazwą odbyły się dwie części warsztatów instrumentalnych i tanecznych organizowane przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Choć warsztaty nie były imprezą masową to i tak warto o nich pamiętać, ponieważ muzyka ludowa to nasze dobro narodowe.

Taniec Wielkanocny – organizowany przez Przemysława Dudę i szydłowiecką młodzież odbił się szerokim echem w Szydłowcu i całej diecezji. Jak się później okazało Szydłowiec był jedynym miastem w diecezji w którym wykonano taniec na cześć Zmartwychwstałego Chrystusa. Taniec wykonany został w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Jesteś Bogiem Jezu – czyli przedstawienie o Bożym Miłosierdziu – przedstawienie przygotowane przez młodzież z ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu i księdza Andrzeja Kanię. Bardzo odważne połączenie aspektu wiary i muzyki z nurtu hip – hop okazało się świetnym pomysłem. Młodzi artyści musieli kilkukrotnie występować ze swoim spektaklem, ponieważ tak bardzo spodobali się publiczności. Jak widać właśnie takie niekonwencjonalne połączenia odnoszą największe sukcesy.

Szydłowieckie Targi Piaskowca – impreza zorganizowana w Szydłowcu po raz pierwszy przez Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki. Wiadomo, że Szydłowiec od dawna piaskowcem stoi, ale dopiero teraz wszyscy zainteresowani zebrali się i zaczęli wspólnie działać. Święto piaskowca odbyło się 2 maja na Targowisku Miejskim. 

XI Szydłowieckie Zygmunty – największe święto miasta organizowane już od 11 lat. Podczas ostatniego świętowania gwiazdą koncertu finałowego był Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Szydłowieckie Zygmunty to święto całodniowe podczas którego na szydłowieckim Rynku przewinęło się tysiące osób. 

Fotograf słowa, wystawa zdjęć Mariusza Domaszewicza – wystawa zorganizowana przez rodzinę i przyjaciół zmarłego w 2008 roku artysty Mariusza Domaszewicza. Ogrom pięknych zdjęć, świetny koncert zaprzyjaźnionych ze zmarłym zespołów i magiczna atmosfera tym charakteryzowało się omawiane spotkanie. 

My Biało Czerwoni – akcja patriotyczna w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele z ZS im. Jana Pawła II. Dzieciaki i młodzież ubrani w narodowe biało czerwone stroje przemierzali szydłowieckie ulice świętując patriotyczne rocznice przypadające w maju. Była to świetna lekcja patriotyzmu dla najmłodszych.

I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej – dzięki pojawieniu się na turnieju francuskiej drużyny mógł on zostać międzynarodowym. FC Paris drużyna z Francji pojawiła się dzięki Witoldowi Limaninowi pochodzącemu z Szydłowca. Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski, SCKiS Zamek, Sylwester Mertka i Oldboye Szydłowianki. 

VII Dzień Kultury Żydowskiej „Mazel Tow” – pamiętając o mieszkających niegdyś w Szydłowcu Żydach organizowane są w naszmym mieście dni pamięci o tym narodzie. Podczas majowych dni, na szydłowieckich ulicach dało się poczuć atmosferę dawnych lat. 

II Ogólnopolski Zlot ORR BMW – do Szydłowca zjechali miłośnicy klasycznych samochodów BMW z całej Polski. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym burmistrza Szydłowca. Na szydłowieckim rynku zaparkowały najpiękniejsze auta tej marki, które podziwiane były przez rzeszę mieszkańców naszego miasta.

40 lecie PG nr 2 im. Mikołaja Kopernika – piękna rocznica szydłowieckiej placówki obchodzona była w czerwcu. Uroczystości odbywały się w kościele Św. Zygmunta oraz w szkole przy ulicy Folwarcznej 4. Jednym z głównych punktów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej patronowi szkoły.

Wianki 2013 – o tej imprezie wielu powiedziało, że była najlepsza w całym roku. Podczas tegorocznych Wianków (które wyjątkowo odbywały się na placu przy zalewie) wystąpili znakomici muzycy: Bubliczki i Alicetea oraz nasze szydłowieckie talenty: Zuzanna Gadowska, Żaneta Sasin, Aleksandra Krupa oraz Aerospatile. Szydłowieckiej publiczności w świetnej zabawie, nie przeszkodziła nawet szalejąca przed koncertem burza z deszczem. 

XI Szydłowieckie Spotkania Orkiestr Dętych – szydłowiecka Miejska Orkiestra Dęta to grupa istniejąca już od ponad 100 lat, dlatego każde takie spotkanie w Szydłowcu wskazuje na rangę naszej orkiestry . Warto również wspomnieć, że na zaproszenie kierowanej od wielu lat przez kapelmistrza Henryka Kapturskiego orkiestry przyjeżdżają orkiestry dęte z całej Polski. 

Szydłowiecka Młodzież na Lednicy – niby nic nadzwyczajnego, ale warto wyróżnić to wydarzenie, ponieważ nasza młodzież nie była zwykłymi uczestnikami spotkań. Tym razem dzięki Przemysławowi Dudzie młodzież z Szydłowca brała udział w Lednicy jako tancerze, którzy pokazywali choreografię tańców lednickich wszystkim uczestnikom. Czyli wielu tysiącom osób…

Wyszło Szydło – to rewelacyjny projekt kulturalny firmowany przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” realizowany przy współpracy z warszawskimi ośrodkami kultury. Na dobrą sprawę, każde wydarzenie organizowane w ramach projektu mogłoby być nominowane do głównej nagrody. Oto kilka najważniejszych wydarzeń: wskrzeszenie Zygmuntowa, przewodnik po Szydłowcu, obnośna rzeźba księżyca, tymczasowy plac zabaw, działania w Zdziechowie i Majdowie, ludowe tańce czy koncert w szydłowieckiej farze to tylko kilka najważniejszych działań. 

50 – lecie OSP w Woli Korzeniowej – dla lokalnej społeczności i dla strażaków OSP w Woli Korzeniowej było z pewnością wydarzenie najważniejsze w ostatnich latach. W ramach świętowania odbył się festyn z występami artystycznymi czy uroczysta msza święta. 

XXIV Bieg Uliczny „Sadek 2013” – to prawdziwe święto dla biegaczy z całego regionu, Polski, a nawet ze świata. W każdym roku bieg w Sadku bije rekordy popularności, a i sama organizacja stoi na co raz wyższym poziomie. W Sadku pojawiają się biegacze amatorzy, Ci którzy chcą biegać profesjonalnie, mistrzowie Polski, a także biegacze, gdzieś ze świata. Ostatnio chociażby z Ukrainy.

Piknik Rodzinny – zorganizowany został z okazji dnia ojca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec. Niesamowita atmosfera, piękna pogoda, zabawa i sportowa rywalizacja podobąły się uczestnikom. Organizatorami tego świątecznego dnia byli: Ruch Światło Życie Domowy Kościół, para diecezjalna DK Anna i Marek Kwiatkowscy, moderator ks. Andrzej Kania oraz kręgi rodzin Domowego Kościoła z Szydłowca.

Relikwie błogosławionego Jana Pawła II w Szydłowcu – ponad 20 osobowa delegacja spotkała się w Krakowie z Kardynałem Metropolitą Krakowskim Stanisławem Dziwiszem, który przekazał szydłowieckiej parafii relikwie Jana Pawła II. Przywiezione w czerwcu, do szydłowieckiej fary przeniesione zostały w październiku. 

Dziecięcy Turniej Piłkarski – zorganizowany został przez Akademię Piłkarską Szydłowiec. Niesamowita atmosfera sportowej rywalizacji obserwowana była przez rodziców i przyjaciół młodych zawodników. W turnieju udział wzięły dziecięce zespoły z: Radomia, Skarżyska Kam., Mirowa i Szydłowca. 

II Festiwal Dance i Disco Polo – to chyba impreza, która przywiodła największą liczbę osób. I to wszystko pomimo tego, że była płatna. Ludzie zjeżdżali z przeróżnych zakątków Polski. Teren przy szydłowieckim zalewie pękał w szwach. Jak widać taki rodzaj muzyki jest dziś bardzo popularny. 

Dzień Jagody – Szydłowiec ma swoje Zygmunty, a w Sadku obchodzony jest Dzień Jagody. Tegoroczne święto w Sadku obchodzone było już po raz trzeci i już widać, że jest dobrze przyjęte przez lokalną społeczność.

XI Pielgrzymka Dekanatu Szydłowieckiego na Jasną Górę – jak zwykle ogromna liczna pątników z naszego dekanatu wyruszyła z Szydłowca do Częstochowy . Każdego roku grupa 24 z naszej parafii ma co raz lepsze wejścia, tym razem na przodzie grupy niesiona była ogromna chusta z wypisanymi intencjami tych, którzy nie mogli się wybrać pieszo. Na chuście wpisał się m.in metropolita częstochowski Wacław Depo.

Szydłowieckie Wieńcowanie – ta ludowa impreza co roku odbywa się w innej miejscowości należącej do terytorium Gminy. Tegoroczna odbyła się właśnie w Szydłowcu na placu przy zalewie. Jest to przykład dbania o największe i najstarsze polskie tradycje, a także poszanowania zbiorów i chleba.

Zlot VAG – był to pierwszy tego typu zjazd aut grupy VAG w Szydłowcu. Na targowisku miejskim pojawiło się ponad 100 aut. Wspaniała zabawa i pokazy swoich „oczek w głowie” trwało, aż 7 godzin. Fanów motoryzacji w naszym mieście jest naprawdę dużo.

Powstanie Strefy JP2 – inicjatywa wymyślona i zrealizowana przez Przemysława Dudę. Centrum młodych zwane Strefą JP2 działa w budynku sióstr michaelitek. Jest to miejsce w którym szydłowiecka młodzież ma możliwość spędzania twórczo czasu m.in na nauce śpiewu, oglądaniu filmów, wolontariacie czy nauce podstaw dziennikarstwa. Przy Strefia działa również biblioteka z książkami dotyczącymi Jana Pawła II. 

Projekt JesteśMY – skierowany jest do osób niepełnosprawnych i do wszystkich mieszkańców miasta, którzy nie zauważają niepełnosprawnych. Zauważone zostały wszystkie bariery architektoniczne widoczne w Szydłowcu i przedstawione zostały lokalnym włodarzom. Projekt został wymyślony i zrealizowany przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie Projektoriat.

Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej – mamy w Szydłowcu chór na naprawdę wysokim poziomie. Mowa tutaj o chórze miasta „Gaudium Canti”. Nic więc dziwnego, że i spotkania chóralne stoją u nas również na poziomie zadowalającym słuchaczów, którzy stawili się w rekordowej liczbie na tegorocznym koncercie. 

 

TO JUŻ WSZYSTKIE NOMINACJE. GŁOSOWANIE BĘDZIE ODBYWAŁO SIĘ W TEN SAM SPOSÓB JAK W ROKU UBIEGŁYM, PONIEWAŻ ZDAŁO TO EGZAMIN. SWOJE TYPY WYSYŁACIE NA FACEBOOKU oraz NA MAILA redakcja.naszszydlowiec@gmail.com 

GŁOS BĘDZIE WAŻNY TYLKO I WYŁĄCZNIE WTEDY, KIEDY PODACIE TRZY TYPY W OBU KATEGORIACH (!) SWOJE IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES ZAMIESZKANIA (dane tylko do wglądu redakcji). Głosować mogą tylko osoby z powiatu szydłowieckiego (!)

Prawidłowy przykład głosowania:

Marcin Banaszczyk, Szydłowiec, ulica Jachowskiego

Postać Roku: 1. Jan Kowalski, 2. Adam Nowak, 3.Hieronim Wrona

Wydarzenie Roku: 1. Koncert Madonny, 2. Wizyta Papieża, 3. Polska Mistrzem Świata

Pamiętajcie o zasadach głosowania, każdy źle oddany głos nie będzie brany pod uwagę. No to do dzieła życzymy udanej zabawy. Niech wygrają najlepsi 🙂