18 września na terenie Parku Radziwiłłowskiego w Szydłowcu odbył się już trzeci Dzień Psiaka Szydłowiaka organizowany przez Punkt Przetrzymań Zwierząt Szydłowiec.

Tego dnia wolontariusze przygotowali sporo atrakcji. Uczestnicy mogli robić zakupy w festynowych kramach, a w nich przeróżne ciasta, zabawki, kiełbasa z grilla oraz książki. Przy wejściu do parku od strony ul. Ogrodowej gdzie odbywało się całe wydarzenie stała również scena, a niej zaprezentowało się wiele różnych młodych artystów, a w nich uczniowie z szydłowieckich szkół podstawowych oraz Fundacji Muzyczni. Oprócz występów wykonany został pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażaków KPPSP z Szydłowca i OSP w Wysokiej, a także prowadzono licytacje.

Ze zbiórki, która odbywała się tego dnia udało się uzbierać 11.957,32 zł. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na najpotrzebniejsze sprawy i poprawienie bytu zwierząt w szydłowieckim Punkcie Przetrzymań, a także na sterylizację.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo z Dnia Psiaka, który znajduje się poniżej. Znajdziecie w nim fragmenty z wydarzenia oraz wypowiedź Agnieszki Turbakiewicz m.in. na temat sterylizacji.