Rajd organizowany przez grupę KiH „Gościniec” od trzech lat ma na celu upamiętnienie Artura Łyczka – społecznika, miłośnika ziemi szydłowieckiej, poety, człowieka wielu talentów i zainteresowań. Artur Łyczek zmarł w 2014 roku, po długiej chorobie.  Wiesław Warchoł, Ryszard Dudek, Tadeusz Strzech, Marek Dziuba, Grzegorz Wójcik, Tadeusz Pobideł oraz Włodzimierz Kurzępa po raz kolejny sprawili, że na tursytyczny szlak w okolicach Szydłowca wyruszyli ludzie w różnym wieku. 

Pierwsza grupa na szlak dla wytrwałych wyruszyła około godziny 8 rano, następna troszkę krótsza około godziny 10, rowerzyści wystartowali około godziny 11.30.

Przebyte kilometry, przy pięknej i słonecznej pogodzie sprawiła, że uczestnicy czuli zmęczenie. Mimo wszystko fakt wspólngo spotkania i dobrej zabawy sprawiały, że uśmiechy nie schodziły z twarzy nikogo. Finał wydarzenia to zawsze wspólny posiłek, ognisko i śpiewy przy gitarze. Nie inaczej było w tym roku. Wielu zapowiada swój udział w przyszłym roku i co najważniejsze organizatorzy planują kolejną edycję. 

Poniżej zdjęcia: 

Wyjście 1 grupy

Wyjście 2 grupy

Wyjazd rowerzystów 

Zdjęcia z trasy i finału