Budowa trasy S7 zakończona z czego oczywiście jako mieszkańcy Szydłowca możemy się już cieszyć. Jeszcze większę powody do zadowolenia powinniśmy mieć z powodu powstałych nowych miejsc do wypoczynku na terenie naszego miasta. 

 

Mowa o dwóch parkach w okolicach ulic: Jastrzębskiej i Kolejowej.

Miejsce przyjazne, miłe dla oka i naprawdę stworzone do wypoczynku. Niestety od samego początku ich istnienia mieszkańcy zgłaszali do portalu Nasz Szydłowiec problemy z porządkowaniem tych miejsc. Przysyłali zdjęcia przepełnionych koszy na śmieci, rozrzuconych śmieci, dzieci skaczących do wody w której kąpiel jest zakazana, czy brak niektóryh elementów ławek lub stołów.

Niektorzy mieszkańcy pojawiali się nawet w redakcji portalu z prośbą o pomoc, o interwencję w sprawie sprzątania tych miejsc. Mieszkańcy nie wiedzieli czy utrzymywanie porządku w parkach należy do firmy Dragadaos (wykonawcy S7) czy do Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Ten drugi wydał specjalny komunikat na swoim facebooku, zapraszamy do zapoznania się:

– W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi nowych miejsc wypoczynku w Szydłowcu powstałych przy drodze ekspresowej S7, docierającymi do nas róznymi kanałami informujemy, że za porządek w tych miejscach do momentu oficjalnego odbioru odpowiada firma DRAGADOS, do której została wystosowana prośba o uprzątniecie terenu. Parki są aktualnie wysprzątane. Apelujemy równiez do korzystających z tych miejsc osób o zachowanie porządku oraz rozwagę. Przypominamy także, że zbiornik w parku przy ulicy Kolejowej objęty jest zakazem kąpieli. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku w tych miejscach – 

info i foto: Facebook Urzędu Miejskiego

wypoczynek2