To tylko krótka notka historyczna OSP w Woli Korzeniowej. Wiele wspomnień zostało przywołanych właśnie podczas obchodów jubileuszu na których stawili się druhowie seniorzy, którzy zakładali straż we wsi oraz Ci, którzy dziś służą swojej społeczności.

W tym momencie w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Korzeniowej jest 56 członków w tym jednego honorowego prezesa i 7 członków młodzieżowej drużyny i wiele druhen.

Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Św., którą odprawili ks. dziekan Adam Radzimirski oraz ks. Artur Fura. Po celebrze obaj księża poświęcili figurę Św. Floriana, za co podziękowała kapłanom sołtys Barbara Rogozińska.

Następnie przyszedł czas na ceremonjał pożarniczy, podczas którego odebrano meldunki, wciągnięto flage na maszt, a prezes OSP w Woli Korzeniowej Cezary Wanat przywitał serdecznie wszystkich zebranych.

Nie zabrakło również honorowych odznaczeń i medali dla zasłużonych dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Pokaz swoich niebanalnych umiejętności dała szydłowiecka młodzież i starsi muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Henryka Kapturskiego.

Dzieciaki z Woli Korzeniowej zaśpiewały specjanie przygotowane na tą okoliczność piosenki, podobnie uczynił zespół „Wolanki” z Woli Lipienieckiej.

Na scenie zaprezentowali się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skarżysku Kam. Wśród nich nie mogło zabraknąć mieszkańca Woli Korzeniowej Ryszarda Kołodzieja, który w maju br. wygrał Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Śpiewajmy razem” w Radomiu.

Głównym punktem programu był występ zespołu Disco Polo „Okej”, który porwał do zabawy mieszkańców miejscowości i przybyłych gości. Całość zakończyła późno w nocy zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki rozrywkowej.

{phocagallery view=category|categoryid=218|limitstart=0|limitcount=37|imageordering=5}